Technologia

Kiedy sięgać po filmy z dronów

Filmy i zdjęcia z dronów są coraz częściej wykorzystywane przez różne firmy. Niektóre z nich w całości opierają swoje działania promocyjne o filmy nakręcone z wysokości, inne z kolei zamawiają konkretne ujęcia, które w przyszłości wykorzystają do celów prywatnych.

Komercyjne filmy z drona


Drony masowo wykorzystywane są przez branżę deweloperską do tworzenia dokumentacji pod przyszłe osiedla. Równie często po filmy z dronów sięgają także firmy z branży turystycznej, które dzięki filmom z dronów mogą pokazywać ciekawe miejsca dla turystów czy wręcz tworzyć całe kampanie w oparciu o możliwości filmów nakręconych z wysokości. W niektórych przypadkach na samo kręcenie filmów należy uzyskać odpowiednie upoważnienia od Urzędu Lotnictwa Cywilnego, przy czym zgodnie z obowiązującym prawem w większości miast nie jest dozwolone korzystanie z dronów, za wyjątkiem dronów wykorzystywanych przez policję i służby do tego uprawnione. Dozwolone jest za to korzystanie z dronów w niekontrolowanej przestrzeni powietrznej, zatem o ile deweloper planujący budowę osiedla w mieście musi uzyskać odpowiednie zgody, o tyle firma z branży turystycznej może kręcić filmy z wykorzystaniem dronów jeśli będzie w ten sposób pokazywać otwarty teren zamiejski.

Filmy z drona także prywatnie


Sugestia, że filmy z dronów mogą stanowić ciekawe uzupełnienie filmów z imprez rodzinnych, wykorzystana została nawet w reklamie jednego z marketów, który oferuje drony w różnych cenach. Małe drony ze specjalnymi kamerami mogą być także stosowane w czasie ślubu czy wesela, aby pokazać imprezę z nieco innej perspektywy. Filmy czy zdjęcia z drona mogą być również wykorzystywane do dokumentowania imprez masowych. Po takie rozwiązanie sięgają zazwyczaj organizatorzy, którzy w ten sposób uzyskują możliwość zadbania o względy bezpieczeństwa dzięki rejestrowaniu imprezy i przy jednoczesnym dostępie do nagrań w czasie rzeczywistym.

Filmy z drona mogą być wykorzystywane prywatnie pod warunkiem, że ich autor nie czerpie z nich dodatkowych korzyści finansowych.

Previous ArticleNext Article