Zdrowie i Uroda

Czym jest manicure oraz pedicure?

Coraz częściej w kobiecej prasie możemy przeczytać o manicure oraz pedicure. Dla wielu mężczyzn to nazewnictwo jest zagadką. Wielu Panów wie tylko, iż te nazwy odnoszą się do zabiegów kosmetycznych. Zatem czym dokładnie jest manicure oraz pedicure?

Popularny manicure

Marzeniem wielu kobiet są zadbane paznokcie. Jednak często nie wiedzą, jak to zrobić. Z tego powodu coraz więcej kobiet decyduje się na wizyty w salonie kosmetycznym.

Najczęściej wybieranym zabiegiem jest manicure, który jest zabiegiem upiększającym nasze paznokcie u rąk. Jak powszechnie wiadomo, to właśnie dłonie są najbardziej narażone na spojrzenia innych osób, dlatego warto mieć je zadbane. Tradycyjne francuski manicure jest w kolorze kremowym lub jasnobeżowym i na końcach paznokcia nałożone są białe paski lakierem. Dzięki temu paznokcie wyglądają na zadbane. Jednak obecnie manicure może być wykonany w różnych kolorach.

Ponadczasowy pedicure

Z kolei pedicure to zabieg, który także wykonywany jest w celu upiększenia naszych paznokci, jednak tylko tych u stóp. Warto pamiętać, iż może być on wykonywany na naturalnie długim paznokciu, ale możemy także nanieść specjalny żel, który sprawi, iż nasze paznokcie staną się dłuższe.

Technik pedicure jest bardzo wiele. W ostatnim czasie jedną z najbardziej popularnych jest technika nanoszenia pedicure hybrydowego, który stanowi połączenie wspomnianego żelu oraz lakieru.

Zadbane stopy i dłonie wizytówką każdej kobiety

Warto pamiętać, iż każda kobieta powinna mieć zadbane dłonie. Powinnyśmy o nie szczególnie dbać niezależnie od tego, jaką pracę wykonujemy.

Niestety dużo kobiet dbając o dłonie, zapomina także o stopach, które są równie ważne. Jeżeli nie wiemy, gdzie szukać salonu kosmetycznego w naszym mieście, możemy skorzystać z wyszukiwarki. Wystarczy wpisać na przykład „manicure pedicure Warszawa” lub „manicure pedicure w Warszawie”.

Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie. Z tego powodu często spędzamy długie godziny na zakupach oraz u fryzjera. Jednak nie powinnyśmy zapominać także o pięknych paznokciach, ponieważ to właśnie one są naszą wizytówką. Zatem jeżeli same nie potrafimy o nie profesjonalnie zadbać, warto odwiedzić salon kosmetyczny.

Tekst powsta we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

Previous ArticleNext Article