Ciekawe

Kilka słów o kotłach retortowych

Kilka słów o kotłach retortowych

Kotły zasypowe na węgiel są bardzo w naszym kraju popularne. Coraz częściej są one jednak zastępowane kotłami retortowymi. Kotły retortowe popularnie określane są jako piece co na ekogroszek.
Kotły te kosztują więcej niż klasyczne kotły na węgiel orzech, ale mają mnóstwo zalet. Na pewno więc ich zakup warto wziąć pod uwagę. Zaletą kotłów przeznaczonych do palenia ekogroszkiem jest to, że są one wyposażone w zasobnik oraz automatyczny podajnik węgla. W zależności od modelu zapas ekogroszku można uzupełniać w nich nawet tylko raz na kilka dni. Kotły te wyróżniają się bardzo wysoką sprawnością. To ich kolejna zaleta, gdyż ilość szkodliwych związków i pyłów, które trafiają do atmosfery jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku ogrzewania domu tradycyjnym, a do tego przestarzałym kotłem zasypowym.

Piece co na ekogroszek można palić nie tylko tym rodzajem paliwa. Można w nich palić także granulatem z trocin lub miałem węglowym. W większość modeli tych pieców stosowany jest ślimakowy podajnik paliwa.

Previous ArticleNext Article