Turystyka

Kursy narciarskie dla dzieci

Zima za chwilę zawita do Polski – to więc ostatni moment na uzupełnienie i serwis naszego sprzętu narciarskiego czy snowboardowego. Wiele rodziców pragnie zachęcić do uprawiania sportów na stoku swoje dzieci – warto zacząć już od małego!

Instruktorzy narciarstwa przekonują, że nawet paroletnie brzdące doskonale poradzą sobie na prostych stokach. Aby zachęcić dziecko do nauki warto wyszukać szkółek instruktorskich dedykowanych właśnie najmłodszym. Szkółki dziecięce prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, którzy posiadają wyjątkowe podejście do dzieci i zachęcają je do nauki poprzez zabawę. Ważne jest, aby dziecko nie bało się – pierwsze zajęcia prowadzone są na delikatnych stokach oślich łączek.

Jak wygląda lekcja narciarstwa dla dziecka?

Przede wszystkim instruktor rozpoczyna spotkanie od drobnej rozgrzewki, która jednocześnie ma być doskonałą zabawą dla dzieci. Ma to za zadanie przełamanie pierwszych lodów! Kolejnym krokiem jest poinstruowanie dzieci, jak należy zachowywać się na wyciągach – najczęściej na niewielkich oślich łączkach znajdują się niewielkie wyciągi, które posiadają uchwyty. Dziecko musi wyłącznie chwycić i trzymać się aby dojechać na szczyt stoku. Jazda rozpoczyna się od nauki dziecka jazdy pługiem.

Szukasz odpowiedniego miejsca na zimowy wypoczynek? Sprawdź bukowina tatrzańska noclegi z wyżywieniem

Previous ArticleNext Article