Dom i Wnętrze

Niewielkie mieszkanie – czy to problem?

Wiele osób boryka się z problemem urządzania niewielkiego mieszkania. Takie powierzchnie są problematyczne, szczególnie kiedy w mieszkaniu znajduje się więcej niż 2 osoby. Aby funkcjonalnie je urządzić nie potrzeba jednak wyjątkowych umiejętności czy dużych nakładów finansowych.

Warto zainspirować się poradami zamieszczonymi w magazynach wnętrzarskich lub też podpatrzeć propozycje umieszczone na licznych portalach internetowych. Z pewnością warto też przyjrzeć się bliżej ofercie licznych sklepów meblowych, które posiadają specjalnie przygotowane kolekcje dedykowane niewielkim mieszkaniom.

Jak urządzić niewielką sypialnię?

Niewielka sypialnia może okazać się problematyczna, szczególnie jeśli cenimy relaks i pomieszczenie to ma służyć również jako oaza spokoju. Warto postawić na jasne kolory, które optycznie powiększą pomieszczenie. Dodatkowo warto także nie przysłaniać okien ciężkimi kotarami – znacznie lepiej sprawdzą się jasne rolety lub też niewielkie firanki zebrane po bokach okien. Łóżko do sypialni również nie powinno być zbyt duże – w przypadku łóżek małżeńskich znajdziemy takie, na których bez problemu zmieszczą się dwie osoby, jednak ich szerokość nie sprawi, że pół pomieszczenia będzie zajęta.

Previous ArticleNext Article