Zdrowie i Uroda

Leczenie zębów małych dzieci

Leczenie stomatologiczne dzieci to często powód bólu główny ich rodziców. Zazwyczaj niechęć do stomatologa dzieci przejmują … po rodzicach! Rodziciele nie zdają sobie sprawy, że swoimi słowami czy zachowaniem nastawiają dzieci pasywnie do odwiedzin u specjalisty. Jak znaleźć odpowiedniego specjalistę?

Maluch u dentysty

Pierwszym krokiem powinno być zapytanie bliskich i rodziny, czy znają specjalistę godnego polecenia. Wiele z nas posiada własne doświadczenia związane ze stomatologami i chętnie dzielimy się opinia na temat najlepszych i najsłabszych stomatologów, u których leczyliśmy zęby. W przypadku dzieci warto również zapytać pediatrę, czy może polecić gabinet specjalizujący się w leczeniu zębów dzieci.

Oferta specjalnie dla maluchów

Gabinety stomatologiczne nastawione na małego pacjenta różnią się od tych, które przyjmują wyłącznie dorosłych. Lekarze przeszkoleni są w pracy z dziećmi. Ważna jest także informacja, że wiele gabinetów posiada nowoczesny sprzęt do leczenia zębów, który pozwala na całkowicie bezbolesne borowanie czy wykonywanie innych zabiegów. W przypadku gabinetów dla dzieci istotna jest wizyta adaptacyjna, podczas której maluch poznaje lekarza, pomoc stomatologiczną, zapoznaje się z urządzeniami oraz licznymi tablicami edukacyjnymi. Na koniec wizyty maluch jest motywowany drobnym podarunkiem. Ważne jest aby pierwsza wizyta u stomatologa była typowo poznawcza. Często spotykanym błędem jest przychodzenie na wizytę kiedy rozwinęła się już próchnica, ząb boli, dziecko po takiej wizycie zaczyna kojarzyć gabinet z miejscem nieprzyjemnym i trudno nakłonić go do dalszych, regularnych wizyt.

Źródło: b-med.com.pl.

Previous ArticleNext Article