Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe – co wybrać do naszego ogródka?

Posiadając nawet niewielki ogród często pragniemy, aby był on miejscem idealnym do odpoczynku i regenerowania sił. Faktycznie: odpoczynek na świeżym powietrzu sprawi, że poczujemy się znacznie lepiej a nasz organizm będzie znacznie lepiej dotleniony. Warto pamiętać o tym, że kluczem do stworzenia wygodnego miejsca do odpoczynku jest kupno odpowiednich mebli ogrodowych. Ich wybór może okazać się dla nas wyzwaniem!

W sklepach ogrodniczych i budowlanych znajdziemy bez trudu liczne nowoczesne meble ogrodowe. Zanim jednak wybierzemy komplet dla siebie warto również zapoznać się z ofertą samych producentów, którzy nierzadko posiadają własne sklepy stacjonarne i internetowe. W ich ofercie możemy spodziewać się nie tylko zróżnicowanych wzorów, ale i wysokiej jakości wykonania samych mebli.

Meble drewniane, technorattanowe i aluminiowe

Do najczęściej wykorzystywanych materiałów zalicza się przede wszystkim technorattan, aluminium oraz lite drewno. Technorattan powstał jako zamiennik naturalnego rattanu, którego nadmierne użytkowanie prawie doprowadziło do katastrofy ekologicznej. Syntetyczny technorattan wykonany jest z polimerów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, zmienne temperatury i nadmierne promieniowanie słoneczne. Technorattan posiada zwartą budowę, przez co nie musimy martwić się, że do jego wnętrza wniknie brud. Powierzchnię mebli technorattanowych wystarczy przecierać ściereczką z wodą.

3

Drugim rodzajem popularnych mebli są modele wykonane z lekkiego aluminium. Ich największą zaletą jest bez wątpienia niska waga, jednak warto też zwrócić uwagę na wysoką estetykę. Meble aluminiowe są odpowiednio zabezpieczane przed działaniem wilgoci, nie musimy się więc martwić o to, że pojawi się na nich rdza. Meble tego typu są chętnie wykorzystywane w ogródkach restauracyjnych.

Previous ArticleNext Article