Dom i Wnętrze

Mieszaj ekologicznie – co warto wiedzieć o nowoczesnych domach drewnianych?

Marzenie o własnym domu jeszcze nigdy nie było tak proste w realizacji – wszystko za sprawą licznych deweloperów, możliwości budowania na własny rachunek. Alternatywą są również domy z drewna. Dawniej sama budowa mogła trwać latami. Dzisiaj pod dostatkiem mamy nie tylko same materiały budowlane, ale również ekipy, które wzniosą dom dla nas. Potrzebne są jedynie… pieniądze.

Koszty budowy domu – czy muszą być wysokie?

Budowa domu dzisiaj to przede wszystkim wysoki koszt. Dom może zostać zbudowany w mniej niż dwa lata, jednak musimy mieć na to odpowiednie środki. W tym przypadku zdecydowana większość inwestorów zmuszona jest do zaciągnięcia kredytu, gdyż budowa domu przekracza ich bieżące możliwości finansowe. Taki kredyt spłacany jest latami. Jeśli nie jesteśmy gotowi na takie zobowiązanie lub po prostu nie godziny się z takim stanem rzeczy najlepszym rozwiązaniem będzie decyzja o budowie domu z drewna. Obecnie w Polsce istnieje wiele firm oferujących zarówno projekty, jak i budowę nowoczesnych domów drewnianych. Co warto wiedzieć o takim budownictwie?

Wybierając firmę, taką jak  możemy liczyć nie tylko na zaprezentowanie szerokiej kolekcji projektów domów z drewna, ale i pomoc w wyborze optymalnego rozwiązania dla nas. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Domy takie projektowane są przez doświadczonych architektów: wewnątrz znajdziemy wiele naturalnego światła i przestrzeni. Domy drewniane często posiadają także garaże.

Dlaczego warto zainwestować w dom z drewna?

Domy drewniane w konstrukcji szkieletowej buduje się w ciągu kilku miesięcy. W zależności od tego, w jakim stanie mają być oddane, jest to czas od 2 do 8 miesięcy. Wszystko za sprawą wykorzystania drewna jako głównego materiału budulcowego. Istotne są także niskie koszty samego domu – szacuje się, że jest on tańszy od klasycznego domu murowanego o ok. 35%.

Previous ArticleNext Article