Dom i Wnętrze

Meble do łazienki – jakie warunki muszą spełniać?

Łazienka to dla wielu z nas ostoja spokoju i relaksu – możemy nie tylko dokonać niezbędnych czynności pielęgnacyjnych, ale i stworzyć miejsce idealne do domowego SPA. Jak urządzić łazienkę, aby spełniała ona nasze oczekiwania i na długo zachowała wspaniały wygląd? Podstawą są odpowiednie elementy wykończeniowe i dobranie wysokiej klasy mebli!

Łazienka odporna na uszkodzenia i działanie wilgoci

W łazienkach panuje bardzo specyficzny mikroklimat – wilgoć oraz osiadająca para mogą wpływać negatywnie nie tylko na powierzchnię ścian, ale i na meble znajdujące się w tym pomieszczeniu. Pierwszym krokiem do stworzenia pięknej łazienki jest więc wybranie odpowiednich kafli podłogowych oraz ściennych, najlepiej o gładkiej i nieporowatej strukturze, aby w przyszłości móc je czyścić bez najmniejszego problemu. W przypadku niewielkich łazienek najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie gładkich i lśniących kafli – dzięki nim możliwe stanie się odbijanie światła, a pomieszczenie stanie się optycznie większe.
Co z meblami? Wybór mebli nie powinien być przypadkowy – koniecznie wybierajmy meble dedykowane do łazienek. Zazwyczaj są one tworzone z desek meblowych pokrywanych odpornymi na wnikanie wilgoci laminatami. Szafki stojące, wiszące oraz wysokie regały do łazienek zaoferuje nam sklep alameble.pl. W ofercie producenta znajdziemy także interesujące wizualizacje, które pozwolą lepiej rozplanować pomieszczenie.

Dodatki, które odmienią charakter Twojej łazienki

Diabeł tkwi w szczegółach – to powiedzonko lubią wszyscy architekci wnętrz. Niewielki detal jest w stanie sprawić, że nudne i przewidywalne pomieszczenie nabierze zupełnie nowego charakteru. Takim detalem może być kontrastowa mozaika na ścianie, wykorzystanie dodatków w kontrastowym kolorze.

Previous ArticleNext Article