Dom i Wnętrze

Najnowsze trendy w ceramice łazienkowej

W dawnych czasach łazienka nie była raczej polem do popisu designerów. Służyła ona wyłącznie do celów sanitarnych i wiele osób nie zawracało sobie głowy zdobnym wzornictwem tego pomieszczenia. Jednakże, od pewnego czasu łazienka stała się bardzo ważnym pomieszczeniem również pod względem aranżacyjnym. W tej chwili trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie – designerzy prześcigają się w coraz oryginalniejszych pomysłach na aranżację tego wnętrza. Każda osoba chcąca podążać za modą powinna przyjrzeć się najnowszym trendom we wzornictwie ceramiki łazienkowej.

MODNA CERAMIKA ŁAZIENKOWA – WANNA W STYLU RETRO

Ostatnimi czasy coraz modniejszy staje się trend vintage. Jest to styl związany z fascynacją starociami i antykwariatami. Niezwykle popularna staje się ceramika łazienkowa stylizowana na wczesne lata dwudziestego wieku. Przykładem są ciężkie, mosiężne krany o złotym połysku oraz wanny na nóżkach i z wymyślnymi zdobieniami. Pomimo starego wyglądu, w tej ceramice łazienkowej stosowane są najnowsze technologie, przez co nie musimy się obawiać obniżenia poziomu

ŚPIEWAJĄCY PRYSZNIC

Niektóre pomysły designerów ceramiki łazienkowej mogą brzmieć jak z filmu science-fiction. Inteligentne urządzenia w łazience, które mogą bezprzewodowo łączyć się z komputerem czy smartfonem nie są już pieśnią przyszłości. Ciekawym przykładem takiego elektronicznego gadżetu jest deszczownica prysznicowa z wbudowanym głośnikiem i mikrofonem. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest słuchanie muzyki pod prysznicem lub rozmawianie przez telefon za pośrednictwem smartfona lub komputera. Nie trzeba już obawiać się zamoczenia urządzenia!

TREND EKOLOGICZNY – DLA DBAJĄCYCH O PRZYRODĘ

Osoby, którym bliska jest ekologia i dobro planety, również znajdą coś dla siebie w nowoczesnym wzornictwie łazienkowym. Z pewnością zachwycą się naturalnym dywanikiem łazienkowym stworzonym z prawdziwej trawy lub chłonącego wilgoć mchu. Również prysznic wyposażony w funkcję „eko” wart jest uwagi. Tego typu natrysk wyposażony jest w timer i kontrolę zużycia wody. Ułatwi to oszczędzanie wody podczas brania prysznica. Do nurtu ekologicznego można też zaliczyć stosowanie naturalnych podług bambusowych zamiast ceramicznych kafelków.

WENTYLATOR Z CZUJNIKIEM – KONTROLA WILGOTNOŚCI

Poza trendami w ceramice łazienkowej wartym wspomnienia jest również aspekt wentylacji łazienki. Nawet najpiękniejsza łazienka w przypadku, gdy jest kiepsko wentylowana, szybko stanie się zapleśniała i brzydka. Dlatego też technolodzy z najróżniejszych firm zajmujących się projektowaniem łazienek szukają nowych rozwiązań, które ułatwią pozbycie się wilgoci z łazienki. Przykładem jest wydajny wentylator łazienkowy z wbudowanym higrometrem. Tego typu sprzęt stale mierzy poziom wilgoci w pomieszczeniu. przypadku, gdy przekroczy ona żądany poziom, wentylator automatycznie włącza się, by wysuszyć powietrze.

Previous ArticleNext Article