Zdrowie i Uroda

Na czym polega chirurgiczne powiększanie piersi?

Bardzo popularnym zabiegiem w ostatnim czasie stało się chirurgiczne powiększanie piersi. Wiele kobiet coraz częściej decyduje się na ten zabieg. Czym jest powiększanie piersi oraz w jaki sposób należy się przygotować do tego zabiegu?

Właściwe przygotowanie do operacji

Chirurgiczne powiększanie piersi jest bardzo powszechnym zabiegiem, na którego wykonanie decyduje się coraz więcej kobiet. Tego typu zabieg polega na wprowadzeniu specjalnego polimerowego implantu w pierś pacjentki. Wcześniej na wizycie u odpowiedniego specjalisty rozmiar implantu jest dobierany indywidualnie. Chirurgiczne powiększanie piersi jest zabiegiem, który nie trwa zbyt długo. Przeważnie jest on przeprowadzany w ciągu dwóch godzin. Zatem w jaki sposób powinnyśmy się przygotować do tego typu zabiegu?

Zanim lekarz zdecyduje, iż dana pacjentka jest zakwalifikowana do tego typu zabiegu, wcześniej przeprowadza szereg odpowiednich badań. Każda kobieta, która pragnie poddać się chirurgicznemu powiększaniu piersi, powinna przede wszystkim wykonać badania takie jak oznaczenie grupy krwi, jeżeli jeszcze nie jest ona znana pacjentce, a także wykonanie morfologii. Niezbędne jest również wyznaczenie OB oraz wskaźnika krzepnięcia. Należy także wykonać badanie, dzięki któremu dowiemy się, jaki poziom glukozy znajduje się w naszej krwi, a także sprawdzić poziom kreatyniny. Każda pacjentka również powinna wykonać badanie moczu, a także poddać się szczepieniu przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Przy następnej wizycie kontrolnej powinno się mieć ze sobą również aktualne badanie EKG, jak i również RTG klatki piersiowej. Jeżeli lekarz po obejrzeniu wyników wszystkich wymaganych badań stwierdzi, iż nie widzi przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu, możemy umówić się na termin jego wykonania. W przypadku nieprawidłowości, przykładowo gdy choć jeden wynik naszego badania będzie odbiegał od normy, chirurgiczne powiększanie piersi nie jest możliwe. Zatem na czym polega sam zabieg?

Prawidłowy przebieg operacji

Jeżeli pacjentka pragnie poddać się chirurgicznemu powiększaniu piersi powinna mieć świadomość, iż jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Ze względu na tą formę znieczulenia, przed operacją powinno się być na czczo. Operacja jak już wcześniej wspomniano trwa około dwie godziny. Do piersi pacjentki zostają wszczepione specjalne implanty, dzięki którym rozmiar piersi się powiększa. Po wykonanym zabiegu pacjentka zostaje przewieziona na tak zwaną salę wybudzeń i kolejno budzi się ze znieczulenia. Po około ośmiu dniach zostają zdjęte szwy. Początkowo w pierwszych dniach po zabiegu piersi mogą być obolałe, jednak stopniowo ból będzie zanikał.

Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie chirurgicznego powiększania piersi. Jest to w pełni bezpieczny zabieg, który przywrócił radość do życia bardzo wielu pacjentkom.

Previous ArticleNext Article