Ciekawe

Nowa technologia – bardziej precyzyjne wyniki

21 sierpnia zakończyły się XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie. Na arenie w Rio de Janeiro wzięło udział 10 500  sportowców, którzy rywalizowali w 31 dyscyplinach sportowych. Po raz kolejny – i to już 27, OMEGA pełniła funkcję Oficjalnego Chronometrażysty Igrzysk Olimpijskich. Wprowadzona nowa technologia pomiaru czasu  podczas tegorocznych igrzysk sprawił, że każdy uczestnik mógł uzyskać precyzyjną i bardzo szczegółową informację o swoim występie.

Pomiar jeszcze bardziej wiarygodny

Fotokomórka jest najbardziej znanym urządzeniem pomagającym ustalić wyniki w lekkiej atletyce. Na linii mety konkurencji biegowych zostaje ustawiony aparat rejestrujący obraz uczestników dyscypliny.

Na zastosowany w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro nowy system OMEGA Scan’O’Vision MYRIA składa się chronograf i detektor czasu. Wyjaśniając- obraz z fotokomórki jest efektem działania aparatu rejestrującego 10 000 zdjęć na sekundę. Dzięki lepszej światłoczujności jakość zdjęć jest jeszcze wyższa. A od strony technicznej montaż oraz demontaż urządzenia, znacznie szybszy. Wszystkie powyższe elementy usprawniają pracę oraz sprawiają, że pomiar jest bardziej precyzyjny.

Tablica wyników

Podczas tegorocznych igrzysk technolodzy OMEGI zadbali także o tablice wyników- kibiców zachwycała wysoka rozdzielczość oraz zmienne wzory, a na tablicy oprócz wyników można było podziwiać zdjęcia zawodników oraz animacje i zdjęcia. Zapewnienie prawidłowej widoczności na tablicy wyników wymagało nie tylko dobrania odpowiednich kontrastowych kolorów, ale także nowoczesnego oprogramowania. Jak się okazało i w tej kwestii technolodzy nie zawiedli.

Podsumowując, sprzęt oraz specjaliści w dziedzinie chronometrażu na tegorocznych igrzyskach spisali się na olimpijski medal.

Informacje zaczerpnięto ze strony wkrzys.pl.

Previous ArticleNext Article