Zdrowie i Uroda

Nowy gabinet stomatologiczny w Chorzowie

Czy w Chorzowie jest jeszcze miejsce dla kolejnych klinik dentystycznych? Miasto o ponad stu tysiącach mieszkańców zdaje się witać nowe gabinety dentystyczne z otwartymi rękami, tylko… czy nie powinno z otwartymi ustami?

Stomatologia w Chorzowie

Usługi dentystyczne, podobnie jak w reszcie Polski możemy podzielić na wykonywane prywatnie i na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia (placówka publiczna lub prywatny gabinet dentystyczne). Takie miejsca jak gabinet stomatologiczny Chorzów ma na swojej mapie dość gęsto zaznaczone, jednak rosnąca liczba zapytań w wyszukiwarkach dla hasła: stomatolog Chorzów nfz jasno wskazuje, iż ceny świadczonych usług wydają się być dla klientów za wysokie. Owszem, takich lekarzy jak dobry dentysta Chorzów potrzebuje również dostępnych nieodpłatnie dla ubezpieczonych w NFZ, jednak obarczone jest to chociażby dłuższym czasem oczekiwania na wizytę (czego nikt z bolącym zębem nie chce).Nowe gabinety dentystyczne w Chorzowie musza więc konkurować cenowo z podmiotami świadczącymi usługi stomatologiczne prywatnie oraz czasowo z placówkami mającymi umowę z NFZ.

Pacjenci stomatologii w Chorzowie

Rozważając otworzenie nowej kliniki dentystycznej, pamiętajmy, iż gabinet stomatologiczny Chorzów obsługujący, świadczy również usługi dla mieszkańców całego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Innymi słowy, z perspektywy pacjenta z bolącym zębem: możemy wyszukiwać hasłowo – dobry dentysta Chorzów – jeśli nie mieszkamy, ani nie pracujemy w tym mieście, jeśli mamy do niego dogodny dojazd, umożliwiający nam szybkie rozwiązanie problemu bolącego zęba.

Takie podejście do wyliczenia liczby potencjalnych pacjentów, znacząco zmienia szacunkowe wartości.

Dentysta na NFZ

Największą konkurencją są – paradoksalnie – niekonkurencyjne podmioty państwowe. Placówki te, na szczęście dla planujących otwarcie gabinetu dentystycznego w Chorzowie, nie cieszą się dobrą opinią wśród pacjentów. Analiza zapytań najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej wskazuje, iż hasło stomatolog Chorzów nfz najczęściej uzupełniane jest o słowo „opinie”, po czym… Pacjent szuka prywatnego gabinetu stomatologicznego w Chorzowie. Pamiętajmy, iż każdy klient kliniki dentystycznej oczekuje skutecznego rozwiązania problemu, a nie wizyty u słynnego „dentysty-sadysty”, przed którym ze strachu zamknie buzię na kłódkę.

Previous ArticleNext Article