Dom i Wnętrze

Ochrona mebli ogrodowych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi

Pomimo że meble ogrodowe tworzone są z trwałych materiałów mogą ulec zniszczeniu – wszystko za sprawą trudnych warunków atmosferycznych, nieodpowiedniego użytkowania, nadmiernego obciążenia, stosowanie nieodpowiedniej pielęgnacji. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych wskazówek, jak działać, aby nasze meble zachowały elegancki wygląd na dłużej.

Podstawowym problemem w przypadku mebli ogrodowych, które na stałe znajdują się na zewnątrz są zmienne warunki atmosferyczne. Negatywny wpływ na nie ma nie tylko deszcz, ale też zmienne temperatury, mróz, śnieg, porywisty wiatr. Meble narażone są na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, ale też silne zabrudzenia, wnikanie rdzy czy też działanie pleśni. Odpowiednie działania zapobiegawcze pozwolą jednak zminimalizować ryzyko uszkodzenia!

Meble drewniane – impregnacja, pokrowce

W przypadku mebli drewnianych, najskuteczniejsze okaże się stosowanie impregnatów do drewna. Zazwyczaj producenci pokrywają nimi meble przed oddaniem do sprzedaży, jednak po pewnym czasie możemy samodzielnie powtórzyć zabieg impregnowania, aby zwiększyć ochronę drewna. Drewniane meble, ze względu na swoją wagę, najczęściej pozostają na zewnątrz przez cały rok. Aby ochronić je odpowiednio zimą możemy zastosować pokrowce wykonane z nieprzemakalnych tkanin. Tak zabezpieczone drewno z pewnością będzie mniej podatne na wnikanie wilgoci i atak pleśni.

Meble wykonane z aluminium

meble ogrodowe z aluminium vigo
Meble ogrodowe Vigo – Garden Space

W przypadku mebli aluminiowych znacznie łatwiej będzie nam je składać w przypadku nagłej zmiany pogody. Aby jednak zachować ich gładką powierzchnię i nie narażać na zarysowania możemy wykorzystać miękkie poduszki na siedziska lub oparcia. Bez wątpienia takie rozwiązanie pozwoli też zwiększyć komfort podczas siedzenia. Aluminiowe meble są zazwyczaj zabezpieczane przed rdzą, jednak producenci zalecają nie pozostawiać ich w ulewnym deszczu.
Czytaj więcej na gardenspace.pl.

Previous ArticleNext Article