Ciekawe

Odkup starych komputerów firmowych

Co zrobić ze starymi komputerami, monitorami i laptopami, których w firmie już nikt nie używa? Do wyboru mamy kilka opcji. Wśród nich jest współpraca ze specjalistami oferującymi odkup takich urządzeń. Jakie opcje mamy jeszcze do wyboru i która z nich będzie najbardziej korzystna?

Oddajemy komputery

Nie każdy chce się zdecydować na odkup. Można za to zdecydować się na to, aby oddać komputery i laptopy komuś. Komu? Mogą to być pracownicy z firmy lub osoby spoza placówki. Dobrym pomysłem jest wsparcie, np. fundacji charytatywnych, czy też biednych placówek szkolnych. Nie każda firma może sobie na taką opcję pozwolić, ale jeżeli nie chcą oni wyrzucać dobrego sprzętu, to ze spokojem można pomyśleć o innych osobach, które z takich urządzeń na pewno się ucieszą.

Odkup komputerów w selkea.pl

Na rynku działają takie firmy, jak selkea.pl, które oferują skup komputerów, laptopów i innych firmowych sprzętów w dobrym stanie. Czy warto decydować się na coś takiego? Oczywiście, że tak. Dzięki temu można jeszcze zarobić, a pieniądze można wykorzystać w innym celu. W takich firmach komputery zostaną przygotowane w odpowiedni sposób do utylizacji (jeżeli nic się nie da z nimi zrobić) lub do dalszej odsprzedaży. To jedna z najlepszych i najmniej zajmujących opcji, która pozwoli na uzyskanie z tego korzyści materialnych.

Sprzęt do wyrzucenia

Ostatecznym rozwiązaniem jest wyrzucenie sprzętu. W związku z tym, że prawo w sprawie składowania odpadów w ostatnim czasie bardzo mocno się zmieniło, należy uważać, gdzie takie komputery i tym podobne sprzęty, trafiają. Na pewno nie można umieścić ich w zwykłych pojemnikach, np. na odpady zmieszane. Trzeba dowiedzieć się, gdzie takie sprzęty w danym mieście można składować, aby przy tej okazji zadbać o środowisko naturalne.

 

Niezależnie od tego, na jaką dokładnie opcję się zdecydujemy, każdy właściciel komputera powinien przed oddaniem/sprzedaniem/wyrzuceniem wyczyścić kompletnie dysk. Najlepiej przy pomocy odpowiednich specjalistów, aby żadne dane nie dostały się w niepowołane ręce. 

 

Previous ArticleNext Article