Dom i Wnętrze

Opłacalne okna pasywne

Budowa własnego domu to na pewno spełnienie marzeń o tym, aby posiadać własny zakątek na ziemi. Zanim jednak zamieszkamy i będziemy cieszyć się swoimi własnymi metrami kwadratowymi, czeka nas podjęcie kilku ważnych decyzji. Jedna z nich będzie dotyczyć okien. Bardziej opłacalne będą dla nas okna pasywne, czy też zwykłe PCV?

Energooszczędne okna pasywne

To, czym się wyróżniają okna pasywne, jest tematem wielu rozmów na portalach budowlanych i nie tylko. Wiele osób zastanawia się, czy jednak dobra będzie klasyka, na którą na pewno będzie nas stać? Czy lepszą inwestycją jednak będą nowe okna, które pasują do nowoczesnego budownictwa pasywnego? Trzeba jednak z góry powiedzieć, że cena tego drugiego rodzaju okien znacznie przewyższa klasyczne plastiki, dlatego podjęcie takiej decyzji nie zawsze będzie dla nas łatwe.

Zyskowny zwrot

Inwestycja w pasywne okna może okazać się dobra, ale dopiero po kilku latach. Jak pokazują dzisiejsze badania, przez zwykłe okna “ucieka” z domu około 25%-30% energii. Przez to musimy wydać więcej pieniędzy na ogrzewanie oraz na zakup węgla do domu. Jeżeli zdecydujemy się na drugi rodzaj okien ilość tej “uciekającej” energii na pewno będzie o wiele mniejsza. Co za tym idzie, uda nam się na pewno sporo zaoszczędzić. Takie jednak oszczędności wychodzą dopiero po jakimś czasie, często nawet po kilku lub kilkunastu latach. Wtedy może się okazać, że inwestycja w pasywne okna była trafna, a ich cena już nam zdążyła się zwrócić w postaci zaoszczędzonych pieniędzy za ogrzewanie. 

Previous ArticleNext Article
live url ssies.pl https://szczecinek.com/artykul/analiza-rynku-porownywarek/1534363