Ciekawe

Pierścionki w naszej tradycji

Niewiele jest kobiet, które nie noszą na swoich palcach pierścionków. Lubimy je i i nosimy, ponieważ dodają nam uroku i przyciągają wzrok do tej części ciała, którą nie przez przypadek zwykło się nazywać wizytówką kobiety. Warto więc pierścionkom przyjrzeć się z bliska i zrozumieć, dlaczego mają one takie właśnie znaczenie.

Symbolika pierścienia

Ponieważ pierścień ma konstrukcję zbliżoną do koła, w którym nie znajdujemy ani początku, ani końca, od wieków był on symbolem wieczności. Nic więc dziwnego, że z czasem stał się on również symbolem związku i wierności. Dowodem na to jest chociażby wręczanie pierścionka kobiecie w trakcie oświadczyn. Tym pierścionkiem mężczyzna prosi, by kobieta związała się z nim na całe życie. Wyraża jedocześnie swoją miłość, która nie ma końca, a która ma towarzyszyć im na wspólnej drodze życia. A i to nie koniec, jeśli chodzi o znaczenie pierścieni w naszej kulturze. Zwróćmy uwagę, że pierścienie od wieków traktowane były również jako symbole władzy. Nosili więc je władcy państw, rycerze czy dostojnicy na przykład kościelni. Zresztą do dzisiaj Pierścień Rybaka jest symbolem władzy Papieża. Jak więc widzisz, nosząc pierścionek, nosisz element długiej i pięknej tradycji.

A jakie pierścionki lubimy?

Różne, zarówno pod względem wielkości, kształtu oczka czy materiału, z jakiego są wykonane. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się pierścionki ręcznie robione. Jak wskazuje ich nazwa, nie powstają one w żadnych fabrykach i nie są efektem masowej produkcji. Powstają one jako dzieła rzemieślnicze, jako unikalne modele, które zawsze mają w sobie nutę indywidualności. Dlatego też takie właśnie pierścionki pozwalają najlepiej podkreślić charakter niezależnej, nielubiącej banałów kobiety. Jeśli chodzi o materiały – tutaj projektanci mają szerokie pole do popisu, a my dzięki temu mamy szeroki wybór.

Jeśli i Ciebie urzekają pierścionki ręcznie robione może czas wymienić starą biżuterię na nową. Przecież jej rola nie ogranicza się tylko do tego, by pięknie wyglądać, ale również by się w niej dobrze czuć.

Previous ArticleNext Article