Dom i Wnętrze

Przechowywanie w pokoju dziecka

Pokój dziecięcy jest miejscem, gdzie do przechowywania są nie tylko ubranka dziecka, ale przede wszystkim jego zabawki, książki i liczne przedmioty niezbędne do codziennych zabaw.

W przypadku niemowląt szafki powinny być dopasowane do potrzeb rodziców – najczęściej będą one służyły do przechowywania środków czystości, pieluszek, kosmetyków. Pokoje dzieci starszych powinny posiadać odpowiednio przygotowane systemy do przechowywania, np. zamontowane w szafach. Do przechowywania warto wykorzystać kosze, pojemniki plastikowe czy miękkie worki.

Szafy na wymiar

Szafa dziecięca może zostać wykonana na wymiar. W tym celu konieczne jest zmierzenie miejsca, gdzie ma ona stanąć. W przypadku wykonywania mebla na zamówienie możliwe jest samodzielnie zaprojektowanie wnętrza mebla. To spore ułatwienie, szczególnie kiedy pragniemy przechowywać w szafie nie tylko ubranka dziecka, ale i buty czy zabawki. jakie elementy powinny znaleźć się w szafie tworzonej na wymiar? Z pewnością szafki i półki – wiele z nich powinno być w zasięgu ręki dziecka. na samym dole warto pozostawić miejsce na kosze, w których można przechowywać np. zabawki. Kosze mogą być wykonane z miękkim tkanin, dzięki czemu niezapełnione nie będą problemem.

Previous ArticleNext Article