Dom i Wnętrze

Różne rodzaje mopów

Z pewnością każdy z nas pragnie mieć czysty dom. Odpowiednio posprzątane mieszkanie jest miejscem, do którego pragniemy wracać, a także w którym się doskonale czujemy. Jednak aby właściwie posprzątać nasz dom, potrzebujemy do tego odpowiednie narzędzia. Najważniejszym produktem, który jest niezbędny podczas porządków jest mop. Zatem jaki powinniśmy zakupić?

Różne rodzaje mopów

Na rynku możemy znaleźć bardzo różne rodzaje mopów. Najbardziej popularnym modelem wciąż jest zwykły, płaski mop. Jest on doskonały praktycznie do każdego rodzaju powierzchni. Doskonale zbiera nie tylko brud, ale również i kurz. Dokładnie oczyszcza każdą powierzchnię, nie pozostawiając nieatrakcyjnych smug.

Warto wiedzieć, iż do tego typu mopów możemy założyć bardzo różnorodne nakładki. Mogą być to produkty wykonane z bawełny, jednak coraz częściej na naszym rynku możemy spotkać także mopy wykonane z mikrofibry. Jednak zaletą nakładek na mopa z bawełny jest fakt, iż tego typu materiał znacznie szybciej wchłania wodę.

Podczas zakupu mopa płaskiego należy także zwrócić uwagę na sposób mocowania nakładki. Może zdarzyć się, iż za pomocą odpowiedniego przycisku nasz mop składa się na pół i dzięki temu możemy wsunąć nakładkę czyszczącą. Jednak również istnieją mopy, które nie rozkładają się i tym samym nakładka musi być założona na rzepy. Niestety dużą wadą płaskich mopów, które nie posiadają specjalnego zestawu jest fakt, iż za każdym razem, gdy przetrzemy powierzchnię, musimy ręcznie wyciskać nakładkę.

Należy pamiętać, iż również jeżeli nie odpowiada nam ręczne wyciskanie nakładki, możemy zdecydować się na zakup mopa płaskiego, który posiada specjalny zestaw odpompowujący wodę. Jest on idealny przede wszystkim do dużych powierzchni. Wystarczy, iż namoczymy nakładkę i po wykonanej czynności tylko ją odwirujemy za pomocą specjalnego systemu, który znajduje się w drążku naszego modelu.

W wielu sklepach możemy spotkać również popularne mopy parowe. Jest to produkt, który jest bardzo uniwersalny, ponieważ jednocześnie usunie z naszej podłogi kurz oraz różnego rodzaju okruchy, a także doskonale ją oczyści za pomocą pary. Jest to model w pełni bezpieczny również dla podłóg drewnianych.

Największą nowością w ostatnim czasie stał się rotacyjny, okrągły mop. Bardzo wielu producentów zdecydowało się na wprowadzenie go do swojej oferty. Jest to produkt bardzo uniwersalny, ponieważ dzięki swojej okrągłej nakładce może dotrzeć w niedostępne miejsca, w przeciwieństwie do mopów płaskich. Istnieją jego dwie odmiany. Mamy możliwość zakupu tego typu produktu wraz ze specjalnym zestawem do odwirowania lub też bez.

Różnorodny przedział cenowy

Jak można zauważyć, technologia bardzo prężnie się rozwija i na rynku możemy zakupić bardzo zaawansowane technologicznie produkty. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż im bardziej zaawansowany technologicznie będzie nasz mop, tym jego cena będzie znacznie wyższa.

Decydując się na zakup najzwyklejszego mopa, zapłacimy za niego do 100 złotych. Jednak jeżeli zależy nam, aby nasze codzienne porządki były bardziej proste i tym samym pragniemy zakupić model ze specjalnym zestawem do odwirowania, musimy liczyć się z tym, iż będzie on kosztował ponad 100 złotych. Jeszcze droższe są modele parowe, ponieważ posiadają szereg różnorodnych funkcji.

Z powodu dużej ilości różnorodnych produktów w sklepach bardzo ciężko jest się zdecydować na zakup jednego mopa. Często decyzja jest bardzo trudna, dlatego nie powinniśmy jej podejmować zbyt pochopnie.

Previous ArticleNext Article