Zdrowie i Uroda

Sauna do domu – relaks w domowym zaciszu

Miłośnicy sauny podkreślają jej dobroczynny wpływ na oczyszczanie organizmu i zmniejszanie napięcia mięśni po intensywnym treningu. Przeciwników sauny jest zdecydowanie mniej, ale również oni doceniają wpływ sauny na organizm. Ich zastrzeżenia budzi jedynie sposób ogrzewania ciała, który przy tradycyjnych saunach nie jest dla każdego.

Sauna do domu – w domu czy obok


Najczęściej jako saunę kojarzy się sauny zewnętrzne, wybudowane obok budynków mieszkalnych. Charakterystyczne drewniane budynki wykonuje się z drewna świerku skandynawskiego, natomiast jej wnętrze wykorzystuje drewno lipowe, z którego robione są wygodne ławki. Takie sauny to tradycyjne sauny, które przekazują ciepło wykorzystując podgrzewanie powietrza, a w ich wnętrzu panuje również wysoka wilgotność powietrza. Na popularności zyskują jednak sauny, które można zamontować w domu. Także przy takiej saunie nie jest potrzebna zgoda na budowę, a przy niektórych rodzajach sauny do domu nie istnieje również konieczność dostosowywania pomieszczenia ze względu na wysoką wilgotność panującą w saunie.

Jaka sauna do domu będzie najlepsza


Ze względu na koszty wielu właścicieli wybiera niewielkie sauny, które można zamontować nawet w mniejszych łazienkach. Sauna do domu może łączyć funkcje kabiny prysznicowej oraz sauny i łaźni parowej. Osoby, które wolą bardziej tradycyjne rozwiązania, mogą wybrać saunę na podczerwień, które nie wykorzystują do ogrzewania ciała pary wodnej, a ich działanie jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne w porównaniu do tradycyjnej sauny.

O czym pamiętać wybierając saunę


Sauna na podczerwień nie wymaga instalowania dodatkowej wentylacji, która jest niezbędne przy montowaniu tradycyjnej sauny czy sauny instalowanej jako kabina. W takich przypadkach konieczne jest również zainstalowanie przyłącza wodnego oraz dodatkowego odpływu do kanalizacji. Generator pary w tradycyjnych rozwiązaniach czy promienniki emitujący podczerwień wymagają również dodatkowego źródła zasilania. Producenci oferują sauny w różnych wielkościach, zatem można je łatwo wybrać znając wielkość dedykowanego pomieszczenia.

Tekst przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez Megiw

Previous ArticleNext Article