Technologia

Spraw, aby Twój dom wyczuwał Twoje potrzeby!

Inteligentne domy to technologia coraz popularniejsza w Polsce. Oczywiście moda na inteligentny dom, wyczuwający nasze potrzeby, doszła do nas z zachodu. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Gdzie sprawdzi się najlepiej i czy faktycznie pomoże nam w lepszym życiu?

Domy inteligentne to instalacje pozwalające na regulowanie pracy konkretnych mediów w domu. Czujniki mogą sterować oświetleniem w konkretnych pomieszczeniach, zaworami gazu czy wody, centralnym zamkiem w domu, sprzętami takimi jak radio, telewizor, komputery i wiele innych. Czujniki montowane są na ścianach i porozumiewają się ze sobą radiowo, a całością steruje aplikacja, która wykorzystywana jest poprzez zwykłego smartfona czy tablet. Aby móc sterować czujnikami niezbędna jest sieć internetowa.
Dawnej domy inteligentne tworzone były przez skomplikowane instalacje kablowe. Niestety, rozwiązanie to wymagało przede wszystkim kucia ścian lub też tworzenia okablowania jeszcze w momencie budowania domu czy mieszkania. Obecnie technologia jest znacznie mniej inwazyjna i nie wymaga generalnego remontu w mieszkaniu.

Czy domy inteligentne to dobre rozwiązanie?

Z pewnością wiele funkcji domów inteligentnych może okazać się świetnym rozwiązaniem, szczególnie w miejscach, gdzie mieszkają osoby chore, starsze. Możliwość sterowania konkretnymi mediami bez konieczności wstawania z kanapy to kusząca wizja! O domach inteligentnych czytaj więcej na www.ferguson-digital.eu.

Previous ArticleNext Article