Dom i Wnętrze

Taborety drewniane retro – doskonałe uzupełnienie stylowego wnętrza

Wielu z nas poszukuje czegoś, co w jakiś sposób uzupełniłoby nasze wnętrze. Drobnego mebla, który obok praktyczności będzie się przede wszystkim charakteryzował dekoracyjnością i który doda klasy i elegancji oraz ponadczasowego charakteru. Co będzie doskonale pełniło taką funkcję?

Taborety drewniane – doskonały wybór

Otóż warto pomyśleć nad taboretami drewnianymi. Czemu? To jest mebel dawnych epok. o którym dzisiaj niestety już zupełnie niesłusznie zapominamy. Tymczasem bardzo często się on znakomicie sprawdza, choćby i jako dekoracja.

W sklepach dzisiaj spotkamy wiele różnych taboretów, jednak dwa z nich zasługują na szczególną uwagę, dlatego też zostaną pokrótce opisane poniżej. Pierwszy z nich to klasyczny wiejski zydelek, drugi zaś to retro taboret barowy. Warto jeszcze dodać, że generalnie taborety cechuje solidność wykonania oraz dość spora wytrzymałość.

Taborety drewniane w rustykalnym stylu

Wielu z nas pamięta jeszcze z domów dziadków czy pradziadków gdzieś na wsi takie niskie taboreciki, zydelki prawie, pomalowane często farbą olejną. Nieraz babcia tam siadała i obierała ziemniaki. Otóż właśnie takie taborety doskonale nadadzą się do naszych wnętrz.

Dodadzą one przede wszystkim nutki spokoju i harmonii oraz wprowadzą nieco wiejskiej atmosfery. Na takim taborecie spokojnie możemy postawić np. kwiatka w retro doniczce albo potraktować taki taborecik jako doskonale miejsce na książki, które akurat czytamy.

Taborety w stylu barowym

Czym zaś charakteryzują się taborety barowe? Otóż są to wysokie taborety, czasem z dodatkowym delikatnym oparciem. Co ważne – różne są retro style takich taboretów. Każdy z nich dodaje niepowtarzalnej atmosfery w domu. Zanim je pokrótce opiszemy, warto wspomnieć, że cechuje je wyjątkowa elegancja oraz że tworzą one wyrazisty element dekoracyjny.

Wykonane na modłę westernową, mają lekkie oparcie i jasno brązowe drewno – wprowadzają nutę męskości i siły do wnętrza. Z kolei taborety kolonialne z gładko wypolerowanego egzotycznego drewna ciągną za sobą nastrój przygody i tajemnicy. Zaś ciemne, z szorstką tapicerką taborety w stylu irlandzkiego pubu znakomicie dodadzą nutki nostalgii i filmowej atmosfery.

Jak zatem widać – warto zastanowić się nad taboretami drewnianymi w swoim domu.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na demico.pl

Previous ArticleNext Article