Turystyka

Trzy atrakcje dla aktywnych, które musisz zobaczyć w Szczawnicy

Sprawdź naszą listę atrakcji, które musisz zobaczyć w trakcie weekendu w Szczawnicy.

Trzy Korony –najbardziej charakterystyczny szczyt Pienin

Wiele osób wciąż – błędnie! – uważa, że Trzy Korony to najwyższy szczyt Pienin. Nie jest to prawda, ale nie zmienia to faktu, że Trzy Korony definitywnie są jednym z najbardziej charakterystycznych masywów w polskich górach.

Na masyw Trzech Koron składa się pięć wapiennych skał o charakterystycznym, trójkątnym kształcie: Zamkowa Góra, Facimiech, Łysina, Klejowa Góra, Ostry Wierch oraz, najwyższy z całej piątki szczyt Trzy Korony, który ma wysokość 982 metrów nad poziomem morza.

Na Trzy Korony warto wybrać się nie tylko ze względu na wyjątkowo malowniczy kształt masywu, ale przede wszystkim ze względu na widoki – wzdłuż trasy zlokalizowane są tarasy i punkty widokowe, z których możemy podziwiać okolicę oraz panoramę Pienin (i Tatr!).

Sokolica – ikona pienińskiego krajobrazu

Sokolica nie wyróżnia się specjalnie wysokością, mierzy 747 metrów nad poziomem morza, ale to nie znaczy, że nie powinna znaleźć się na trasie wszystkich osób odwiedzających Pieniny. Dlaczego? Ze względu na jedyny w swoim rodzaju punkt widokowy z charakterystyczną, reliktową sosenką, która stała się ikoną całych Pienin i częstym gościem pienińskich pocztówek.

Spływ Dunajcem – przygoda i niezwykłe krajobrazy

Spływ przełomem Dunajca to atrakcja dla całej rodziny – niezależnie od wieku. Dzieci można zabrać na spływ tratwą, którą przez wody Dunajca sprawnie przeprowadzi flisak – warto dodać, że pienińscy flisacy to prawdziwa skarbnica wiedzy o okolicy i historii, a ich barwne opowieści sprawiają, że podróżnicy skręcają się na tratwach ze śmiechu.

Bardziej żądne wrażeń osoby też na spływie przełomem Dunajca znajdą coś dla siebie i wcale nie musza decydować się na tratwę. Dunajcem można też spłynąć kajakiem, pontonem albo uprawiając rafting.

Źródło: Apartamenty w Szczawnicy.

Previous ArticleNext Article