Ciekawe

Podróże małe i duże – relaksują, kształcą, inspirują!

Podróże kształcą w każdym wieku. Liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych dodatkowo zachęcają do odwiedzania dużych miast i miasteczek. To ile skorzystamy z danej podróży zależy przede wszystkim od jej zaplanowania. Kontakt z inną kulturą będzie cennym doświadczeniem, nieporównywalnym z przeczytaniem książki na ten temat.

Rodzinne wycieczki rowerowe

Przed wyjazdem warto wykonać mapę i zaznaczyć na niej trasę do pokonania oraz punkty postojowe. Niemal w każdej okolicy znajdują się liczne pomniki i rezerwaty przyrody, tablice upamiętniające bohaterów II wojny światowej, skanseny. Zwiedzanie okolicznych miejscowości wzbogaci wiedzę historyczną.

Dodatkowo aktywność fizyczna pozytywnie wpłynie na kondycję uczestników wyprawy. Ruch kształtuje i usprawnia koordynację ruchową, rozwija inteligencję, twórcze myślenie. Wspólne wycieczki obfitujące w liczne atrakcje dla dzieci pozwalają na zacieśnienie mocnych więzi rodzinnych. Uczą odwagi i współpracy w grupie.

Jedzie pociąg z daleka! Ciuch, ciuch! Na nikogo nie czeka!

Podróżowanie wymaga wyboru odpowiedniego środka lokomocji. Wycieczka samochodem wyładowanym po brzegi „niezbędnymi” akcesoriami powoli staje się rutyną i nie cieszy tak, jak przejazd pociągiem. Nie lada atrakcją dla dzieci staje się kupno biletu w kasie, śledzenie przyjazdów i odjazdów pociągów na tablicy ogłoszeniowej.

Pobyt i rozmowa w przedziale z innymi podróżującymi pozwoli na poznanie ich historii, nauczy dziecko nawiązywania kontaktu z drugą osobą. Z reguły pasażerowie są bardzo rozmowni i chętnie doradzają jakie miejsca warto zwiedzić w danym mieście. Czego unikać, a czego nie przegapić.

W objęciach chmur, z prędkością odrzutowca!

Od dłuższego czasu na portalach internetowych można wylicytować bilet na samolot w bardzo korzystnej cenie, nawet 100 zł. Warto śledzić aukcje, aby w krótkim czasie sprawić dzieciakom fantastyczną niespodziankę i wybrać się na wycieczkę do londyńskiego zoo. Ogromna powierzchnia prawie 15ha w północnej części Regent’s Park pozwoli na podziwianie wielu gatunków zwierząt żyraf, słoni, pingwinów, kolorowych papug. Dodatkowe atrakcje typu „żywe maskotki” i możliwość zrobienia sobie z nim zdjęcia będą wspominane przez długie lata.

Wizyta za granicą pozwala też na przełamanie barier językowych. W trakcie takiej wyprawy można się osłuchać języka angielskiego i sprawdzić swoje umiejętności w krótkich, prostych rozmówkach jak np. zamówienie jedzenia w restauracji. Zarówno dzieci jak i rodzice mają okazję do poznania tamtejszych specjałów.

Ciekawe atrakcje dla dzieci Katowice oferuje Uniwersytet Rozwoju

Previous ArticleNext Article