Dom i Wnętrze

Usprawnij budowę swojego domu – gotowe projekty domów

http://domnaczasie.pl/nowoczesny-dom-parterowy/

Obecnie budowa domu jednorodzinnego trwa znacznie krócej niż jeszcze 20-30 lat temu. Przyczyną tego jest przede wszystkim znacznie szerszy dostęp do materiałów budowlanych oraz możliwość zaciągania kredytów. Oczywiście koszty wzrosły niewspółmiernie – inwestycja taka pociąga za sobą konieczność spłacania tegoż kredytu przez kolejne 20-30 lat. Dla wielu z nas nie jest to jednak wada – ważniejsze jest posiadanie własnego domu z ogrodem.

Obecnie istnieje wiele metod na zmniejszenie kosztów budowy domu. Jednym z nic są gotowe projekty drewnianych domów jednorodzinnych. Gdzie je znajdziemy? Co warto o nich wiedzieć?

Gotowe projekty drewnianych domów jednorodzinnych znajdziemy w katalogach firm wyspecjalizowanych w tak zwanym budownictwie lekkim. Zazwyczaj pracownia posiada ich kilkanaście – to odpowiednia liczba, aby zaspokoić jak największą rzesze potencjalnych kupujących. Nad projektami pracują młodzi architekci, którzy doskonale wyczuwają potrzeby klientów. Wśród propozycji znajdziemy nowoczesny dom parterowy, domy z poddaszami do aranżacji, domy z podjazdami czy z garażami. Wewnątrz takich budowli znajdziemy przestronny salon z kuchnią i jadalnią oraz kilka sypialni na piętrze. Całość uzupełniają dwie łazienki, po jednej na każdej kondygnacji.

Jakie są ceny domów z drewna?

Podstawową zaleta jest oczywiście cena. Jeszcze do niedawna chcąc zdobyć projekt wymarzonego domu udawaliśmy się do architekta celem złożenia zamówienia. Rozwiązanie to wiązało się z dwoma podstawowymi problemami: kosztem i czasem wykonania. Ceny domów z drewna mogą zaskakiwać – wybierając gotowy projekt w nowoczesneh technologii, nie musimy zaciągać w banku kredytu na niebotyczną kwotę! Gotowy projekt otrzymujemy do ręki – dawniej architekt tworzył go przez kilka tygodni. W tym czasie byliśmy zobligowani do kilku spotkań, korygowaniu, akceptacji prac.

Previous ArticleNext Article