Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu inspiracji na piękny ogród

Jak sprawić, aby nasz ogród stał się miejscem, gdzie chętnie odpoczywamy? Wystarczy kupić odpowiednie meble ogrodowe i dodatki. Dzięki kilku prostym zabiegom ogród zmieni swoje oblicze, a my sami zyskamy wyjątkowe miejsce do odpoczynku. Jakie meble wybrać? Czy powinniśmy zwracać uwagę na detale? Gdzie najlepiej kupić meble ogrodowe?

Wybór mebli ogrodowych

Obecnie wybór mebli ogrodowych jest naprawdę szeroki – topowi producenci proponują nam meble oparte na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Zastosowanie takiej technologii pozwala nie tylko na utrzymanie niskiej wagi mebla, ale również na to, aby zabezpieczyć go skutecznie przed powstawaniem ognisk rdzy. Duża ilość producentów oferuje meble ogrodowe wykonane z technorattanu – to włókno syntetyczne, wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Jego zastosowanie pozwala na zachowanie wysokiej estetyki mebla – nieporowata struktura nie chłonie brudu, a włókna wspaniale udają naturalny rotang.

Rozglądając się za ciekawymi meblami ogrodowymi powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na tworzywa. Pamiętajmy, że takie meble będą stale narażone na działanie zmiennych warunków pogodowych: silnego promieniowania słonecznego, deszczu, wilgoci, niskich temperatur. W przypadku technorattanu nie musimy obawiać się, że z czasem zacznie on niszczeć czy blaknąć – włókno jest wysoce odporne na takie zmiany, na długie lata będzie cieszyło nasze oczy.

Dodatki do ogrodu, które zmienią jego oblicze

Aby móc w pełni cieszyć się urokami ogrodu warto także pomyśleć o odpowiednim zadaszeniu. Jednym z nich może być nowoczesny parasol ogrodowy z nogą centralną lub boczną. W zależności od modelu baldachim parasola może rotować w kilku płaszczyznach – to pozwoli na lepszą ochronę przed palącym słońcem!

Previous ArticleNext Article