Dom i Wnętrze

W trosce o klienta

Projektowanie światła w przestrzeni to sztuka. Architekt wykonujący projekt wnętrza ma trudne zadanie. Oświetlenie musi sprawdzać się w połączeniu ze zmieniającym się stale w rytmie dobowym i rocznym światłem naturalnym. Uwzględniać rozkład pomieszczania, jego umeblowanie, kolory i faktury mebli, tkanin, podłóg, ścian. Projektujący musi dobrze przemyśleć rozplanowanie miejsc, w których ludzie będą pracować, odpoczywać, gotować, ubierać się, czytać, zasypiać.

Punkty, w których będą wisiały obrazy. Staną książki. Będzie toczyło się życie. A kanwą tego wszystkiego ma być światło. Światło, budujące klimat i nastroje. Im bardziej prywatna przestrzeń, tym bardziej skomplikowany staje się dobór oświetlenia, włączanego o różnych porach, tworzącego duety, tria i chóry albo małe wysepki w morzu ciemności. Do tego im bardziej wymagający klient, tym bardziej będzie zwracał uwagę na jakość i estetykę opraw, na ich trwałość i funkcjonalność.

Strefa Architekta

Aquaform Lighting Solutions dba nie tylko o jakość swoich produktów, ale także wyciąga pomocną dłoń w kierunku architektów, którzy decydują się na skorzystanie z bogatej oferty firmy. Na stronie głównej aquaform.pl znajdziemy Strefę Architekta, w której można znaleźć nie tylko katalogi i informacje na temat nowości i promocji, ale także uzyskać wsparcie z Działu Projektowania Oświetlenia, który od lat pomaga i doradza także projektantom i inwestorom, w opracowaniu optymalnych dla danego klienta rozwiązań oświetleniowych.

W tym celu należy przesłać wstępnie wybrane oprawy produkcji Aquaform oraz na rzucie lub w mailu podać wysokość pomieszczenia i jego przeznaczenie. Następnie rzut jest analizowany i wprowadzany do ReLuxa/Dialuxa, po czym zostają zaproponowane oprawy z optymalnymi źródłami światła. Dodatkowo wykonywane są wizualizacje ukazujące podgląd ostatecznego rezultatu. Na życzenie oprawy mogą zostać wrysowane i opisane w rzucie dwg, może też zostać przygotowana „teczka architekta” z wymaganą dokumentacją.

Możliwości oprogramowania

Oprawy są sfotometryzowane pod kątem krzywych rozkładu światła, co pozwala na przygotowanie obliczenia oświetlenia i opracowania wyników w formie jego natężenia, całkowitego strumienia źródeł światła, mocy całkowitej i mocy na powierzchnię, luminancji, izolinii, pseudo kolorów (2D i 3D), przekrojów poprzecznych i podłużnych, rozkładu natężenia i luminacji w 3D, olśnienia obserwatora itp.

Ponadto przy zamawianiu większych ilości danej oprawy istnieje możliwość zamówienia jej w innym kolorze, niż standardy oferowane w katalogu. Firma dysponuje bowiem własną lakiernią. Można również poprosić o przygotowanie dla klienta specjalnej prezentacji walorów produktów przy pomocy zestawów DEMO.
Takie wsparcie powinno znacznie uprościć kwestie związane z wyborem i analizą oświetlenia.

Previous ArticleNext Article