Zdrowie i Uroda

Operacje plastyczne u mężczyzn

Nie jest prawdą jakoby operacje plastyczne były zarezerwowane niemal wyłącznie dla kobiet. Coraz częściej poddają się im również mężczyźni, przy czym są to często dokładnie te same zabiegi. W niniejszym tekście przyjrzymy się jakiego rodzaju operacjom obecnie poddają się panowie.

Operacje pourazowe

Korekcja blizn czy poprawianie uszkodzeń ciała powstałych w wyniku wypadków i urazów to dziedzina chirurgii plastycznej, w której panowie są obecni od dawna. Różnica współcześnie polega na tym, że o wiele łatwiej przekonać ich do takich zabiegów, ponieważ nie wstydzą się już operacji plastycznych. Mówią o nich bez skrępowania.
Operacje pourazowe stają się jednak powoli coraz mniejszym procentem tych, którym panowie się poddają. Zwiększa się za to liczba operacji o charakterze kosmetycznym, poprawiających wygląd.

Chirurgia kosmetyczna

To prawda, że mężczyźni nieco później niż kobiety odkryli co może im zaoferować współczesna chirurgia plastyczna. Jednak obecnie korzystają z jej możliwości coraz bardziej ochoczo. Dlatego coraz częściej zgłaszają się do gabinetów lekarskich z pomysłami na poprawę swojego wyglądu dzięki operacjom plastycznym.
Panowie również chcą wyglądać ładniej ,dlatego nikogo już nie dziwi wstrzykiwanie botoxu, depilacja klatki piersiowej czy nawet usuwanie naczynek ze skóry twarzy. Zdarza się, że panowie odsysają sobie tłuszcz, coraz częstsze są też zabiegi odchudzające, polegające na zmniejszeniu objętości żołądka.

Mity wokół genitaliów

Wbrew pozorom mężczyźni bardzo rzadko zgłaszają się do chirurgów plastycznych w kwestiach związanych z powiększeniem penisa. Wokół tej sprawy narosło wiele mitów, ale faktem jest, że chirurgia plastyczna jest w stanie pomóc w tej kwestii w stosunkowo niewielkim zakresie.
Możliwe jest niewielkie przedłużenie penisa poprzez przecięcie niektórych wiązadeł, jednak zainteresowanie takimi operacjami jest niewielkie. Możliwe jest za to powiększenie objętości, obecnie za pomocą własnej tkanki tłuszczowej. Jednak i ten zabieg nie jest zbyt popularny.

Opracowana dla Chirurgia plastyczna – prywatna klinika | Art&Med.

Previous ArticleNext Article