Turystyka

Wakacje pod palmami – co wybrać?

Coraz więcej Polaków decyduje się na wykupienie wycieczki w biurze podróży. Pracownicy biur wyliczają najpopularniejsze destynacje: Hiszpania, Grecja, Chorwacja, również Czarnogóra czy Bułgaria. Coraz częściej zdarzają się jednak klienci poszukujący czegoś bardziej egzotycznego. To dla nich właśnie tworzone są oferty wycieczek egzotycznych w odległe zakątki świata. Jakie są najpopularniejsze destynacje?

Seszele, Mauritius, Kuba…

Bez wątpienia Polaków ciągnie tam, gdzie mogą odpocząć pod palmami, na jasnym i drobnym piasku oraz słuchać szumu fal. Takie warunki zapewniają przede wszystkim rajskie wyspy: Seszele, Mauritius, Kuba czy Dominikana. Każda z tych wysp posiada swoisty mikroklimat oraz wiele oryginalnych miejsc do odwiedzenia. Każdy turysta poczuje się w nich jak w raju!
Co oferują touroperatorzy? Przede wszystkim zakwaterowanie w wygodnych i luksusowych hotelach, blisko brzegu morza. Pokoje dopasowane są do potrzeb gości: posiadają TV, klimatyzację, łazienki oraz możliwość dostawienia łóżka dla dziecka. W hotelach znajduje się sieć internetowa oraz restauracje serwujące dania regionalne oraz kontynentalne. Przy hotelach znajdują się basen, odpowiednie zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. Przez cały dzień nad bezpieczeństwem turystów czuwa ratownik. Przy basenach umieszczone są bary z napojami. W cenie pobytu turyści mogą raczyć się lokalnymi alkoholami.

Osoby poszukujące kontaktu z naturą powinny wybrać się na plaże – większość hoteli posiada własne plaże z leżakami, przez co nie ma konieczności zabierania ręcznika. Na plażach funkcjonują liczne bistra i kawiarnie oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Poza pływaniem turyści mogą żeglować i nurkować.

Wycieczki fakultatywne

Osoby przebywające na wczasach z biurem podróży mają możliwość wykupienia dodatkowych wycieczek fakultatywnych. Najczęściej jest to rejs statkiem, zwiedzanie nadmorskich miasteczek, aktywny wypoczynek w parkach linowych i aquaparkach.

Previous ArticleNext Article