Dom i Wnętrze

Wieszak na rowery? Czemu nie na stojąco?

Zawieszenie roweru na specjalnym wieszaku, często kojarzy się nam z dość przewidywalnymi konstrukcjami. Owszem, niektóre z nich prezentują się naprawdę ciekawie. Niemniej, tradycyjny wieszak na rowery, nigdy nie będzie się tak pięknie prezentował, jak wieszak stojący. I to właśnie jemu, chcielibyśmy poświęcić kilka poniższych zdań.

Dlaczego na stojąco?

Zawieszenie roweru „na stojąco” wiąże się z wieloma zaletami. Po pierwsze, oszczędzamy sporo miejsca. Nic w tym dziwnego, tym bardziej, że przecież nasz jednoślad znajduje się w pionie. Tym samym, nie zajmuje on zbyt dużo miejsca i śmiało można go usytuować w ciaśniejszych lokacjach. Po drugie, rower umiejscowiony na stojąco, prezentuje się znacznie bardziej okazale.

Twoi znajomi, pewnie od czasu do czasu wpadają do Ciebie. Dlaczego więc nie zaprezentować im swojego roweru „w pełnej krasie”. I to na dodatek ustawionego w poziomie? Owszem, być może będzie to wyglądało dosyć specyficznie, ale z pewnością Twoi znajomi Cię nie zapomną.

Minimalistyczny uchwyt

Mocowanie roweru w pionie, wcale nie wymaga zbyt rozbudowanych uchwytów. Każdy wieszak na rowery, za pomocą którego można je montować w pionie, charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. W ten sposób, śmiało można go usadowić nawet na tych ścianach, które z różnych powodów są otoczone przez różnego rodzaju akcesoria. Tym samym, nadaje się on wyśmienicie do małych i ciasnych pomieszczeń.

Dzięki swojemu minimalizmowi, taki wieszak na rowery, nie będzie się też zbytnio rzucał w oczy. Jego specyficzna konstrukcja, będzie umożliwiała zawieszenie na nim różnych rzeczy. Poza tym, taka forma wieszaka na rowery, jest bardzo uniwersalna i wygodna. Jednym słowem warto ją sobie zainstalować w domu, garażu, bądź gdziekolwiek tam, gdzie mamy taką potrzebę.

Minimalizm, czyli mnóstwo zalet

Wieszak na rowery, który umożliwia mocowanie ich na stojąco, jest przede wszystkim, bardzo prostym rozwiązaniem. W przeciwieństwie do bardziej zaawansowanych wieszaków, pozwala on na „złapanie” roweru za koło. Tym samym, nie ogranicza nas ani wielkość ramy, ani też cokolwiek innego. Dzięki montażowi na koło, za pomocą naszego wieszaka, możemy zawiesić każdy rodzaj roweru.

Podsumowując, wieszak na rowery w wersji stojącej, to bardzo ciekawe i pomysłowe rozwiązanie. Przyda się on szczególnie wtedy, gdy nie mamy zbyt dużo miejsca w naszym pomieszczeniu gospodarczym. Ponadto, dzięki specyficznej konstrukcji, jest on odporny na oddziaływanie czynników zewnętrznych w postaci wilgoci, piasku i wielu innych.

Artykuł powstał dzięki materiałom udostępnionym przez Calus-P

Previous ArticleNext Article