Dom i Wnętrze

Wspaniały ogród pełen kwiatów – jak go zaprojektować?

Kwitnący ogród blisko domu to nie tylko ozdoba elewacji – to przede wszystkim przestrzeń, gdzie możemy wypoczywać, relaksować się, ładować wewnętrzne akumulatory. Zaprojektowanie takiej zielonej przestrzeni nie zajmie nam wiele czasu – z pewnością pomocne okażą się liczne sklepy ogrodnicze, w których znajdziemy ciekawe odmiany kwiatów kwitnących latem. Od czego zacząć naszą przygodę z ogrodnictwem?

 

W poszukiwaniu inspiracji

Chcąc stworzyć kwitnący ogród blisko domu przede wszystkim zastanówmy się, jakie są nasze oczekiwania. Może są kwiaty, które lubimy bardziej? W poszukiwaniu inspiracji warto zerknąć na strony takie jak www.bilscy.info/liliowce-hemerocallis, na których znajdziemy wiele interesujących odmian liliowców, ale również mieczyki, dalie, liczne byliny. Od czego zacząć sadzenie wybranych przez nas cebul?

 

Zadbaj o ogród kompleksowo!

Chcąc posadzić cebule kwitnące w okresie lata warto przede wszystkim przygotować odpowiednio ziemię. W tym celu musimy ją skopać przy pomocy szpadla, wzruszyć i wymieszać. Dobrym pomysłem jest dosypanie dostępnej w sklepach ogrodniczych ziemi uniwersalnej. Dzięki niej ziemia w miejscu gdzie będziemy chcieli sadzić stanie się znacznie bogatsza w składniki odżywcze.

Jak głęboko sadzić cebule kwiatowe? Zasadniczo informację o tym powinniśmy znaleźć na opakowaniu producenta. Zazwyczaj jest to głębokość na 5-10 cm. Istotne jest również zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy cebulami, aby kwiaty w fazie wzrostu i kwitnienia miały dla siebie odpowiednio dużo miejsca. Dotyczy to przede wszystkim wysokich roślin, takich jak mieczyki. Po zasadzeniu przysypujemy rośliny ziemią. Dobrym pomysłem może być również zastosowanie kory, aby zaznaczyć miejsce sadzenia i zabezpieczyć rośliny.

 

Previous ArticleNext Article