Ciekawe

Współczesne możliwości stomatologii estetycznej

Zdrowie oraz piękno to dwie z najbardziej pożądanych wartości wśród ludzi. Zalicza się do tego piękny, olśniewający uśmiech. Współcześnie, nawet w przypadku dużych ubytków, a także przebarwień, możliwe jest osiągnięcie wymarzonego uśmiechu. Pozwalają na to nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej, począwszy od wstawienia implantów po nowoczesne wybielanie zębów lampą. Gabinet stomatologiczny nie stanowi już miejsca, na którego wspomnienie dostaje się gęsiej skórki, gdyż każdy zabieg może być przeprowadzony w sposób bezbolesny oraz jak najbardziej komfortowy dla pacjenta.

Profesjonalny gabinet stomatologiczny

Stomatologia estetyczna Katowice oraz stomatologia estetyczna w Chorzowie oferuje szereg zabiegów, dzięki którym osiągnąć można piękny uśmiech. Zalicza się do nich zwłaszcza wybielanie zębów metodą nakładkową oraz za pomocą lampy, zakładanie licówek porcelanowych i ceramicznych, korektę kształtu uzębienia, likwidowanie przerw między zębami, implantację oraz zakładanie mostów.

Implanty zębów, czy warto się na nie zdecydować?

Bardzo często, gdy ząb już jest bardzo zniszczony, konieczna jest jego ekstrakcja. Obecnie, istnieje możliwość wstawienia na jego miejsce implantu. Jego zaletą jest przede wszystkim ochrona innych zębów Wbrew pozorom nie jest to bardzo inwazyjna metoda, a pomaga odzyskać stracone zęby. Ponadto, implant jest korzystny dla zdrowia, gdyż zapobiega obciążeniu pozostałych zębów, które w przeciwnym razie mogą się przemieszczać oraz ścierać.

Na czym polega zakładanie licówek?

Zakładanie licówek to zabieg, który poprawia wygląd zębów. Wykonuje się go, gdy zęby straciły blask, także w przypadku uszkodzonego szkliwa oraz występowania znacznych przebarwień. Licówki nakłada się na przednią część zębów, dzięki nim można osiągnąć rozjaśniony uśmiech, a także inny kształt zębów, a co ważne zachować naturalny wygląd.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to kolejny zabieg z zakresu stomatologii estetycznej. Profesjonalne wybielanie zębów lampą to skuteczna i bezpieczna metoda. Przebiega ona w gabinecie stomatologicznym pod okiem dentysty. Na zęby nakłada się żel wybielający i aktywuje go lampą. Czas oraz intensywność promieniowania ustawia się komputerowo.

W walce o piękne zęby pomoże nam odpowiednio wybrana klinika. Powinna ona posiadać wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą, którzy kierują się indywidualnym podejściem do pacjenta. Stomatologia estetyczna w Chorzowie oraz stomatologia estetyczna Katowice zapewnia kompleksowość usług, a także komfort oraz bezbolesne zabiegi.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://dental-team.pl/uslugi/stomatologia-estetyczna/

Previous ArticleNext Article