Dom i Wnętrze

Wybieramy dobre okno tarasowe

Duże okno tarasowe zapewnia dostęp równie dużej ilości światła dziennego do środka. To jednak nie jego jedyna funkcja. Jego zadaniem jest również postawienie wyraźnej granicy pomiędzy domem a światem zewnętrznym.

Okno tarasowe i jego profile

Okno tarasowe musi mieć odpowiednie profile, które mogą być chociażby wykonane z tworzywa sztucznego. Co to dokładnie oznacza? Mogą one osiągnąć maksymalną wysokość do 250 cm. Przy czym profile muszą również posiadać stalowe usztywnienia w środku. Wiele osób chciałoby zdecydować się na drzwi tarasowe okrągłe lub też łukowe, ale wielu specjalistów odradza takie zachowanie – w szczególności, jeżeli zależy nam na dobrych profilach okiennych. W oknach prostokątnych są one zdecydowanie bardziej mocne, więc warto taką uwagę wziąć sobie do serca. Na szczęście producenci są na etapie testowania profili bez wzmocnień ze stali, które pozwolą na częstsze używanie okien o finezyjnych kształtach.

Okna z niskim progiem

Jedną z nowości, jeżeli chodzi o dobry system drzwi tarasowych, są okna z niskim progiem. Przyzwyczajeni jesteśmy do tych wysokich i ich montaż nie powinien stanowić dla nas problemu, ale jeżeli ktoś ma taką możliwość, to dlaczego nie wybrać niskiego progu? Można jak najbardziej zdecydować się na takie okna, a zostanie to docenione na pewno przez osoby, które mają na co dzień problem z poruszaniem się, jak np. seniorzy. Warto wiedzieć, że przy tego typu oknach, progi wzmocnione są o dodatkową izolację, co pomaga przed niepotrzebnymi stratami ciepła. 

 

Previous ArticleNext Article
https://antekwpodrozy.pl/455-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-na-czas-podrozy zobacz 2016.org