Ciekawe

Zabawki z drewna – modna alternatywa

Jednym z najgorętszych trendów w branży zabawkarskiej w Polsce od dłuższego czasu są zabawki drewniane. Kojarzone głównie z prostymi zabawkami naszych babć i rodziców obecnie powracają w wielkim stylu. Zainteresowanie tymi produktami wynika przede wszystkim z chęci bycia „Eko” – zabawki drewniane doskonale wpasowują się w ten trend.

Poznaj zalety zabawek drewnianych

Podstawową zaletą drewnianych zabawek jest ich wykonanie z materiałów nie zagrażających bezpieczeństwu czy życiu dziecka. Każdy element powstaje z drewna, jest odpowiednio heblowany i wygładzany. Nie ma możliwości wbicia się drzazgi w delikatną skórę dziecka. Zastosowanie nietoksycznych farb pozwala na uzyskanie żywych kolorów. Dodatkowo są one utrwalane lakierami, które pozwalają na zachowanie eleganckiego wyglądu zabawki na wiele lat. Zabawki drewniane cechują się także olbrzymią odpornością na uszkodzenia, zarysowania, ścieranie.

Producenci drewnianych zabawek dbają też o to, aby poza elegancją zabawek były one pomocne w rozwoju dziecka. W swojej ofercie dają do wyboru zabawki wpływające na rozwijanie umiejętności manualnych, wspomagające stawianie pierwszych kroków i wiele innych. Wśród nich znalazły się m.in. klocki, chodziki, zestawy do tworzenia biżuterii.

Czytaj więcej na maxizabawa.pl.

Previous ArticleNext Article