Dom i Wnętrze

Zabudowy szklane – czy to korzystna inwestycja?

Zabudowy szklane balkonów zyskują coraz większą popularność, nie tylko dzięki swojej oryginalnej estetyce, ale również właściwościom pozwalającym na wydłużenie czasu eksploatowania balkonu i chroniącym przed działaniem czynników atmosferycznym. Czy warto postawić na zabudowy szklane?

Komfort i ochrona przed hałasem

Okazuje się, że balkon to bardzo użyteczne miejsce, które jest dodatkową przestrzenią do zagospodarowania. Zabudowy szklane chronią nas skutecznie przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych, wszędobylskich zanieczyszczeń krążących w powietrzu oraz przed hałasem. Dobrze uszczelnione zabudowy szklane są w stanie zapewnić mieszkańcom bardziej komfortowe warunki, ponieważ można dzięki nim zyskać ciepło. Charakteryzują się one trwałością oraz wielofunkcyjnością. Na rynku mamy dostęp do najróżniejszych zestawów, ale dla kogoś, kto stawia na najkorzystniejsze rozwiązania, poleca się zabudowy szklane z systemem przesuwno-składanym. Są one proste w obsłudze, montażu, a także w konserwacji. Dużą zaletą jest również to, jaki wpływ na estetykę budynku mają zabudowy szklane, a mianowicie mogą one podwyższyć wartość danej nieruchomości.

Czy zabudowy szklane to opłacalna inwestycja?

Zabudowy szklane nadają się jak najbardziej do balkonów położonych nawet 100 m ponad poziomem terenu, ponieważ wysokość takiej zabudowy jest dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Wysokość zabudowy szklanej może osiągnąć bez problemu prawie 3 m, z kolei szerokość mieści się zazwyczaj w przedziale od 5,5 do 8,5 m. Co jest charakterystyczne w zabudowach szklanych? Ich ogromną zaletą jest odporność na silne porywy wiatru, co jest szczególnie niebezpieczne dla mieszkańców wyższych pięter. Dodatkowo możemy liczyć na znaczną poprawę standardu energetycznego danego budynku. Szacuje się, że oszczędność energii koniecznej do ogrzania, którą możemy uzyskać, wynosi nawet ponad 8%.
Elewacja budynku posiadająca zabudowy szklane absorbuje promieniowanie słoneczne. Taka zmagazynowana energia jest następnie przekazywana pozostałym budynkom, czyli możemy liczyć na pozyskanie ciepła z alternatywnych źródeł energii. Wszelkie zabrudzenia powstałe na skutek opadów nie mają prawa przedostać się do wnętrza balkonów, w których pomyślano o zabudowach szklanych. Przy czym nie trzeba też się martwic o właściwą wentylację i odprowadzanie wilgoci.

Więcej w temacie artykułu znajdziesz na stronie zabudowy szklane – RepublikaSzkła

Previous ArticleNext Article