Dom i Wnętrze

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu

Odsetek włamań i kradzieży na prywatnych posesjach i w mieszkaniach blokowych jest z roku na rok coraz wyższy – wynika to przede wszystkim z metod stosowanych przez samych włamywaczy, ale i niefrasobliwości właścicieli domów. Otwarte okna balkonowe podczas nieobecności kogokolwiek w domu to jak zaproszenie dla włamywacza. O jakich elementach warto pamiętać, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszego dobytku? Oto kilka propozycji!

Drzwi antywłamaniowe

Najpowszechniejszym sposobem na zabezpieczenia mieszkania czy domu jest zadbanie o drzwi antywłamaniowe. Obecnie producenci prześcigają się w pomysłach jak jeszcze bardziej uatrakcyjnić oferowane przez nich produkty. Podczas kupowania drzwi i zamków antywłamaniowych nie bójmy się zadawania pytań sprzedawcy. To, co powinno nas interesować to przede wszystkim materiały z jakich wykonano drzwi, zamki. Materiały te powinny być odporne na odkształcanie, uszkodzenia mechaniczne wywołane czynnikami zewnętrznymi. Niezwykle istotny jest sposób montażu takich drzwi. O wszystkim dowiemy się od producenta lub w punkcie sprzedaży.

Okna i drzwi balkonowe wyposażone w systemy antywłamaniowe

Niedomknięte drzwi balkonowe nie są żadnym wyzwaniem dla potencjalnego włamywacza. W związku z tak dużym odsetkiem włamań przez balkony firmy takie jak oknar-wroclaw.pl oferują swoim klientom drzwi balkonowe przesuwne, które wspomagają proces ochrony mieszkańców i mienia domu czy mieszkania. Na wysoki poziom bezpieczeństwa wpływa technologia, kryte okucia, dodatkowe rygle. Podobne zabezpieczenia stosowane są w przypadku okien – i one mogą posiadać dodatkowe rygle i zabezpieczenia. Wiele osób zastanawia się czy wybierając okna panoramiczne również mogą liczyć na wysoki poziom bezpieczeństwa systemu. Producenci zapewniają, że tak.

 

 

Previous ArticleNext Article
https://chuck.com.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ 2016.org avat-bahar.com