Biznes

Zalety inwestycji w nieruchomości komercyjne.

Jak każda branża również ta zajmująca się wynajmem nieruchomości dla firm odnotowuje wzrosty przychodów. Takie inwestycje mają wiele zalet ułatwiających zwrot z kapitału w bezpieczny sposób. Niskie ryzyko oraz stała wartość takich obiektów ułatwia podjęcie decyzji o wejściu na rynek.

Stały miesięczny dochód z wynajmu

Firmy podpisują umowy na wynajem biur na długi okres, co pozwala na ustalenie budżetu dla obiektu w długiej perspektywie. Wpływa to na opłacalność inwestycji oraz pozwala optymalne kształtowanie kosztów generowanych przez budynek. Administrator wie, kiedy szukać kolejnego najemcy i proces taki może być rozłożony w czasie.

Jeżeli nieruchomości komercyjne będą powstawały ze środków z kredytu to stały dochód, może pokrywać koszty rat, aby nie obciążać rachunku inwestora. Przy takim zabezpieczeniu bank również może rozpatrywać wnioski o obniżenie oprocentowania lub mniej restrykcyjne ustalenia co do harmonogramu spłat.

Bezpieczne inwestycje w lokale komercyjne

Tworząc nową powierzchnię biurową, warto mieć świadomość, że ciągle brakuje biur do wynajęcia. Powoduje to, że coraz więcej firm szuka takiej oferty i potrafi zapłacić więcej za takie biura, które są zlokalizowane w dobrych punktach. Powoduje to skrócenie okresu użytkowania obiektu z wynajęta tylko częścią powierzchni użytkowej.

Nieruchomości komercyjne generują niskie koszty obsługi, co przekłada się na zysk z wynajmu. Warto stale szukać nowych klientów, aby łatwo było zaplanować układ pomieszczeń. Zapewnia to lepsze obłożenie powierzchni biurowej i zysk uzyskany z metra kwadratowego. Lokale takie również nie tracą na wartości, co zwiększa zainteresowanie nieruchomościami komercyjnymi.

Dobra lokalizacja gwarancją wypłacalności

Obiekty biurowe wznoszone są w centrach miast. Taka lokalizacja powoduje, że nieruchomości komercyjne posiadają swoją cenę wynikającą z wartości działki. W tym wypadku po zakończeniu użytkowania budynku można go zburzyć i sprzedać teren, na jakim się znajdował.

Ceny gruntów stale rosną, co ułatwia odzyskanie zainwestowanych środków. To jest dodatkowe zabezpieczenie wynikające z wartości działki. Zachęca to wielu inwestorów do przekazywania środków do firm zajmujących się budową i administracją takich budynków. Często są to fundusze inwestycyjne działające w imieniu swoich udziałowców i akcjonariuszy.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – nieruchomości komercyjne

Previous ArticleNext Article