Dom i Wnętrze

Najciekawsze akcesoria do łazienki

W łazience wcale nie musi być nudno! Pomieszczenie to odwiedzamy codziennie i nierzadko spędzamy w nim dużo czasu, dlaczego więc nie urozmaicić sobie tej przestrzeni ciekawymi gadżetami?
Sposoby na marnowanie pasty

Denerwuje Cię, iż nie jesteś w stanie wydobyć resztek pasty z tubki? Starasz się być oszczędny i walczyć z wszędobylskim marnotrawstwem? Jeśli masz dość klamerek i innych chałupniczych sposobów na zaginanie tubek pasty, to koniecznie sprawdź ceramiczny dozownik pasty od Marvis. To urządzenie tak zaskakująco proste i skuteczne, że aż dziwne, że nie jest na standardowym wyposażeniu każdej łazienki. Jego użycie jest równie banalne. Wystarczy wetknąć końcówkę tubki i przekręcić, aby wydobyć z niej ostatnie resztki pasty. Istnieją również bezdotykowe dozowniki, które działają na nieco innej zasadzie. W środku takiego dozownika znajduje się pompka, która naciśnięta wyciska tyle pasty, ile potrzebujemy. Co ważne, taki gadżet jest bezdotykowy, co podnosi standard higieny w łazience.

Jak pokazać dziecku, że musi myć zęby?

Gadżety i akcesoria w łazience nie muszą być tylko efektowne – mogą być również bardzo praktyczne. Tak jest w przypadku tabletek lub płynów, które wskazują płytkę nazębną. To doskonały pomysł na zabawę z dzieckiem, gdy chcemy je w ciekawy sposób zachęcić do mycia zębów. Dzieci bywają niechętne do przesiadywania w łazience i pilnego mycia zębów. Jednym z ich argumentów jest to, że przecież zęby wyglądają na czyste – po co je więc codziennie myć? Płyn lub tabletki – tylko w obecności dorosłej osoby! – pozwalają dostrzec, jak wiele jest jeszcze do wyczyszczenia. Ich rolą jest tak wybarwić płytkę bakteryjną, aby była ona naprawdę dobrze widoczna. Wtedy nie ma mowy, aby do wyobraźni dziecka nie trafić – szybko zrozumie, że mycie zębów ma sens, a progres może zawsze sprawdzić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Profimed.com

Urozmaić swoją przestrzeń

W gruncie rzeczy każdy element wyposażenia łazienki może dostosować do swojego gustu. począwszy od tak trywialnych przedmiotów, jakimi są np. kubki na wodę, przez uchwyty, mydelniczki aż po tak zaawansowane wyposażenie jak lustro z oświetleniem czy sprzęt typu irygator. Możliwości dosłownie nie brakuje. Ciekawym rozwiązaniem – o ile mamy dostatecznie dużą łazienkę – są stojaki na ręczniki zamiast ściennych wieszaków. Innym pomysłem może być automatyczny dozownik mydła, które nie wymaga dotykania. Dzieciom także warto zapewnić ich własny kącik – tu pomogą uchwyty z motywami zwierzęcymi, w których dzieci będą trzymać swoje ulubione szczoteczki do zębów.

Previous ArticleNext Article