Dom i Wnętrze

Białe meble z technorattanu – czy mogą być praktyczne?

Meble ogrodowe wplatane z technorattanu z sezonu na sezon zyskują coraz większą popularność. Nie da się zaprzeczyć, że jasne, delikatne krzesła, huśtawki czy stoliki wśród intensywnej zieleni prezentują się imponująco. Jednak czy tego typu wyposażenie ma szansę zachować swoją nienaganną kondycję w wymagającym, zewnętrznym środowisku? Sprawdź!

 

Prosty sposób na stylowy ogród

Wydawać by się mogło, że meble o śnieżnobiałej powierzchni nie mają szans przetrwać w wilgotnym, pełnym pyłków i zanieczyszczeń ogrodzie. Nic bardziej mylnego! To, jak długo białe meble zachowają swoją nienaganną formę, zależy od jakości ich budulca. Nowoczesny technorattan spełni oczekiwania wszystkich tych, którzy marzą o stworzeniu w swoim ogrodzie modnego, subtelnego zakątka skąpanego w bieli.

Technorattan jest materiałem o ponadprzeciętnej odporności na czynniki zewnętrzne. Meble zbudowane  z tego tworzywa za nic mają sobie kontakt z promieniowaniem UV, wodą i skrajnymi temperaturami. Co ważne, syntetyczne tworzywo składa się ze zwartych i nieporowatych włókien, które nie chłoną wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu utrzymanie białej powierzchni w nienagannej czystości nie stanowi najmniejszego problemu.

 

Jak dbać o białe meble z technorattanu?

Większość mebli przeznaczonych do użytku zewnętrznego powinna być odpowiednio zabezpieczana i konserwowana. Wybierając do swojego ogrodu białe meble z technorattanu, oszczędzasz sobie tej wątpliwej przyjemności. W przeciwieństwie do mebli z naturalnego rattanu, syntetyczne tworzywo zachowuje swoje właściwości pomimo braku jakichkolwiek zabezpieczeń. Jedyne, co należy zrobić, aby technorattan prezentował się nienagannie, to raz na jakiś czas przetrzeć do miękką ściereczką nasączoną delikatnym płynem.

Previous ArticleNext Article