Ciekawe

Aleksandretta obrożna

Aleksandretty obrożne występują na bardzo dużym obszarze, można spotkać je zarówno na półwyspie indyjskim, jak również na terenach zachodniej Afryki. Charakterystyczną cechą aleksandretty obrożnej jest jednolite upierzenie, które może być zielone, żółte lub niebieskie.

 

Krzyżówki papug

W wielu hodowlach można również znaleźć przypadki krzyżówek, których efektem są rzadko spotykane barwy, takie jak np. biała. Kiedy ptaki osiągają dojrzałość wokół ich główek pojawia się ciemna, niemal czarna obwódka, która sprawia wrażenie obroży. Stąd właśnie pochodzi nazwa papugi. Akurat aleksandretty obrożne są doceniane ze względu na łatwość hodowli, bezproblemowe rozmnażanie się oraz otwartość wobec właściciela. Podobnie jak u innych papugowanych, podstawą diety są mieszanki ziaren, natomiast jej uzupełnieniem; świeże warzywa i owoce. Aleksandretty obrożne bardzo chętnie podsłuchują ludzką mowę, a jeszcze chętniej próbują ją naśladować za pomocą całego szeregu wyartykułowanych dźwięków. Bardzo często ich ulubionym zajęciem jest gwizdanie lub gwizdanie wraz ze swoim właścicielem. Taka zabawa jest o tyle niesamowita, że aleksandretty to ptaki na tyle inteligentne, że bez problemu zapamiętują ciekawe dla nich melodie i bez problemu mogą je powtarzać.

Aleksandretty uwielbiają wodę

Jeżeli chcemy sprawić przyjemność naszej papudze, możemy delikatnie i nieagresywnie polewać jej ciałko wodą. Jeżeli tylko nie trafimy, na jakiś wyjątkowy egzemplarz, to możemy mieć pewność, że nasz ptaszek zacznie się prężyć, rozkładać skrzydła oraz wydawać z siebie dźwięki pełne zadowolenia. Jeżeli mamy do czynienia z oswojonym, dojrzałym osobnikiem, to dobrze jest poświęcać mu odpowiednią ilość uwagi. Jeżeli mamy świadomość tego, że ze względu na pracę lub inne okoliczności, nie będziemy wstanie zapewnić naszej papudze odpowiedniej ilości spędzonego razem czasu, warto zastanowić się wtedy nad zakupem towarzysza dla naszej aleksandretty. Aleksandretty są wyjątkowo otwartymi papugami, jednak warto pamiętać o tym, że taka sytuacja będzie miała miejsce tylko wtedy, kiedy będziemy od samego początku jej pobytu w naszym domu, spokojnie i cierpliwie ją oswajać. Zdobycie zaufania takiego ptaka, jak Aleksandretta obrożna, nie należy może do najłatwiejszych zadań, jednak jeżeli nam się już to uda, będziemy dumnymi posiadaczami, małego, ptasiego przyjaciela, który zapewni nam wiele rozrywki i uroczych chwil.

https://thespenceradventure.tumblr.com/

Previous ArticleNext Article