Ciekawe

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

W naszym kraju ciągle przybywa profesjonalnych klinik medycyny estetycznej. Gabinet medycyny estetycznej Katowice, a także Warszawa, Kraków i inne miasta to poszukiwane przez wiele osób miejsce, w którym można znaleźć skuteczną receptę na piękno. Co warte uwagi, w zakresie tego, co proponuje nam obecnie medycyna estetyczna Katowice coraz częściej można znaleźć zabiegi, które są nieinwazyjne i nie wymagają użycia skalpela. Metody niechirurgiczne są znacznie bardziej przystępne i atrakcyjne dla potencjalnych pacjentów klinik. Bogata oferta, jaką daje nam dermatologia estetyczna Katowice to szereg zabiegów przeciwstarzeniowych, pielęgnacyjnych, a nawet wyszczuplających.

Medycyna estetyczna Katowice czyli miasto wielu renomowanych klinik

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest dobrze wszystkim znany botoks. Toksyna botulinowa, posiadająca niesamowite właściwości, ta naturalna substancja służy do blokowania impulsów nerwowych w skórze, które są odpowiedzialne za skurcze mięśni powodujące zmarszczki. Efekt ujędrnionej i wypełnionej skóry utrzymuje się do około pół roku, a co najważniejsze jest przystępny cenowo i praktycznie bezbolesny. Alternatywą są natomiast zastrzyki z kwasu hialuronowego, który to zabieg również zaliczany jest do tych odmładzających. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze, jednak z wiekiem jego ilość się zmniejsza, a tym samym skóra staje się mniej napięta, jędrna i elastyczna. Jego uzupełnienie pomaga więc zachować młody wygląd skóry. Zastrzyki wykonywane są miejscowo pod znieczuleniem i charakteryzują się dużą skutecznością.

A może jednak pielęgnacja? Gabinet medycyny estetycznej Katowice ma i taką ofertę

Jednak dermatologia estetyczna Katowice to nie tylko zabiegi odmładzające, ale i takie, które pomagają w codziennej pielęgnacji skóry. Zabieg, który pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry jest mikrodermabrazja. To nic innego jak w pełni profesjonalny peeling mechaniczny, który wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia. Aparat ma za zadanie dokładnie ścierać warstwę naskórka tak, aby w efekcie pozbyć się jego zrogowaciałej części. W efekcie skóra twarzy jest oczyszczona, gładka, a sam zabieg dodatkowo ja stymuluje. Innym zabiegiem pielęgnacyjnym z gabinetu medycyny estetycznej z Katowic jest mezoterapia. Polega ona na wstrzykiwaniu do głębokich warstw skóry specjalnych substancji, na przykład odżywczych, które działają bezpośrednio w skórze. Pomaga to w profesjonalny sposób zatroszczyć się o odżywienie i nawilżenie twarzy.

Artykuł powstał we współpracy z http://lipoline.pl/

Previous ArticleNext Article