Zdrowie i Uroda

Botoks i kwas hialuronowy – poznaj ich działanie

Poprawa wyglądu skóry twarzy jest dzisiaj łatwiejsza niż kiedykolwiek – przekonują o tym specjaliści od medycyny estetycznej. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej możemy znacząco odmłodzić naszą skórę, dodać jej elastyczności i sprawić, że będzie ona wyglądała zdrowo i promiennie. Jak to możliwe?

 

Dlaczego skóra się starzeje?

Na stan naszej skóry wpływ ma wiele czynników. Najważniejszym jest oczywiście utrata kwasu hialuronowego z organizmu, który odpowiada za łączenie cząsteczek wody w komórkach. Stopniowy ubytek kwasu hialuronowego sprawia, że skóra staje się przesuszona, podatna na uszkodzenia, mniej elastyczna. Wśród innych, negatywnych czynników wymienia się zanieczyszczenie środowiska, palenie tytoniu, źle dobrane kosmetyki, małe nawodnienie organizmu, złą dietę.

 

Toksyna botulinowa – jak działa?

Toksyna botulinowa, zwana powszechnie botoksem, to znany i skuteczny sposób na walkę ze zmarszczkami. Działanie tej substancji polega na upośledzaniu przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi, co doprowadza do rozluźnienia skóry i jej zrelaksowania. Zabieg wstrzyknięcia botoksu trwa kilkanaście – kilkadziesiąt minut, a jego efekty widoczne są po kilku dniach. Wcześniej skóra znieczulana jest specjalistycznym kremem. O możliwościach botoksu i walki z oznakami upływającego czasu opowiadają specjaliści z kliniki karolinakusnierz.pl.

 

Kwas hialuronowy – poznaj jego zalety!

Kwas hialuronowy wykorzystywany podczas zabiegów medycyny estetycznej ma bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim wykorzystywany jest do spłycania zmarszczek mimicznych, marionetkowych, zmarszczek palacza. Możliwe jest także wykorzystanie go do konturowania owalu twarzy. Kwas hialuronowy służy również do konturowania i wypełniania ust, dzięki czemu stają się one pełniejsze. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są bezpieczne, a ich efekty widoczne są od razu. Tuż po zabiegu możliwe jest utrzymywanie się delikatnej opuchlizny, która mija po ok. 48 godzinach.

 

 

Previous ArticleNext Article