Zdrowie i Uroda

Nowoczesne leczenie łysienia

Któż nie chciałby posiadać pięknych i bujnych włosów? Niestety przez złą dietę, niewłaściwy tryb życia lub po prostu ze względu na geny, lub hormony, prędzej czy później dużej części z nas włosy zaczną wypadać i rozpocznie się bardzo nieprzyjemny etap łysienia.
Od lat problem ten zaprzątał umysły lekarzy, którzy starali się stworzyć preparat na porost włosów i ich regeneracje. Na szczęście w obecnych czasach technika posunęła się tak daleko, że rozwiązanie tego problemu jest znacznie łatwiejsze i szybsze, niż można by sądzić, a nazywa się ono mezoterapia igłowa głowy.

Mezoterapia igłowa głowy?

Jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu substancji odżywczych o określonym charakterze i przeznaczeniu, w celu wywołania reakcji leczniczej lub regeneracyjnej, w przypadku występowania określonych schorzeń. Szeroko stosowana jest, chociażby w leczeniu trądziku lub oczywiście łysienia. Mezoterapia igłowa twarzy, która polega na leczeniu trądziku lub zatrzymywaniu procesów starzenia się skóry, tak naprawdę niewiele się różni od mezoterapii igłowej głowy. Oby zabiegi wykonuje się w ten sam sposób, przy pomocy tych samych narzędzi i mniej więcej w tym samym czasie.

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia włosów jest zabiegiem stosunkowo krótkim i niesprawiającym zbyt dużego dyskomfortu dla pacjentów. Punktowo przy pomocy nakłuć podawane są podskórnie substancje odżywcze, witaminy i oczywiście środki przeciwzapalne, których celem jest po pierwsze zatrzymanie procesu łysienia, a po drugie spowodowanie wywołania reakcji zapoczątkowania procesów regeneracyjnych, w wyniku których rozpocznie się naturalna odbudowa utraconych wcześniej włosów.

Czy występują jakieś problemy?

Bez znaczenia, czy stosuje się mezoterapię igłową twarzy, czy innej części ciała, zabieg ten, choć prosty i krótki, wymaga również nieco uwagi od pacjenta na późniejszym etapie leczenia, jak również wiąże się z niewielkimi nieprzyjemnościami.Po pierwsze surowo zakazane jest nawet na długo po zakończeniu terapii korzystanie z sauny lub solarium, które mogą spowodować podrażnienie skóry.Po drugie należy pamiętać o tym, że zabieg ten znaczącą podrażnia skórę, która nawet na kilka dni po nim pozostać może sina, zaczerwieniona i obolała. Warto mieć to na uwadze i mieć świadomość, że jest to naturalna reakcja orgazmu, a nie powód do strachu o swoje zdrowie.Ogólnie rzecz biorąc, mezoterapia włosów jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, a co najważniejsze niezwykle skutecznym.

Previous ArticleNext Article