Zdrowie i Uroda

Co wpływa na kondycję naszych paznokci?

Wiele pań ubolewa, że ich paznokcie są łamliwe, mają nieestetyczny kolor, nie da się ich zapuścić. Zazwyczaj jest to efekt nieodpowiedniej diety oraz braku odpowiedniej pielęgnacji. Na co zwracać uwagę kiedy pragniemy, aby nasze paznokcie były silne i odporne na uszkodzenia?

Pierwszymi objawami problemów są zazwyczaj podłużne bruzdy na płytce paznokcia, białe przebarwienia, nadmierne łamanie. Jak przeciwdziałać?

Przede wszystkim: dieta!

Najistotniejsza jest dieta – brak warzyw i owoców sprawia, że do naszego organizmu nie docierają witaminy i mikroelementy. Są one niezbędne do budowania zdrowej płytki paznokcia i jej odżywiania. Niezbędne jest również spożywanie produktów bogatych w wapń i magnez – one także wpływają na stan naszych paznokci. Jeśli nasza codzienna dieta pozbawiona jest wartościowych produktów możemy sięgnąć p jeden z licznych suplementów diety z dodatkiem kreatyny oraz wyciągu ze skrzypu polnego.

Stosuj odżywki!

Stosowanie odpowiednich lakierów i odżywek również pozwoli na wzmocnienie płytki paznokcia oraz utwardzenie jego powierzchni. Odżywki dostępne w topowych sklepach pozwolą też na przyspieszenie wzrostu paznokcia oraz poprawienie jego kondycji. Mleczny kolor sprawi, że przebarwienia będą mniej widoczne.

Źródło: splendore.pl.

Previous ArticleNext Article