Zdrowie i Uroda

Cztery sposoby na piękne i zdrowe włosy

Każda kobieta marzy o pięknych i zdrowych włosach. Sprawdź nasze cztery sposoby na okiełznanie włosów i raz na zawsze przywróć blask swojej czuprynie.

Uważaj na mokre włosy

Mokre włosy są wyjątkowo wrażliwe, więc traktuj je delikatnie. Nigdy nie rozczesuj ani nie związuj włosów, gdy są mokre, bo to prosta droga do uszkodzenia ich struktury. Uważaj też na mocne pocieranie ręcznikiem – twoje włosy naprawdę będą szczęśliwsze, jeśli zrobisz to delikatniej.

Kosmetyków używaj rozsądnie

Naucz się wybierać kosmetyki pielęgnacyjne, które rzeczywiście nadają się do twoich włosów. Nie każdy szampon, balsam i odżywka jest dla ciebie, choćby i był wyprodukowany przez najlepszą firmę. Inne kosmetyki sprawdzą się w przypadku włosów z tendencją do przetłuszczania się, inne przy przesuszonych końcówkach, a jeszcze inne pomogą zachować piękny i trwały kolor włosom farbowanym. Zawsze dobieraj kosmetyki, tak aby odpowiadały potrzebom twojej czupryny.

Odstaw suszarkę i prostownicę w kąt

Przynajmniej raz na jakiś czas. Jesteśmy realistkami i wiemy, że nie zawsze da się wysuszyć włosy w naturalny sposób, ale przynajmniej od czasu do czasu powinnaś zafundować swoim lokom urlop od gorącego powietrza i wrzących płyt prostownicy. Naprawdę będą ci za to wdzięczne!

Przy okazji pamiętaj, żeby zawsze używać kosmetyków ochronnych, gdy prostujesz włosy, a przy suszeniu ustawiać na suszarce tryb z zimnym powietrzem. Zminimalizujesz w ten sposób szkody, które ciepło wyrządza naturalnej strukturze twoich włosów.

Doceń moc olejków

W olejkach zaklęta jest naprawdę wyjątkowa moc, którą kobiety z całego światy wykorzystują nie od stuleci, a od tysiącleci. Wypróbuj kosmetyki z naturalnymi olejkami albo same olejki. Świetnie do włosów nadają się chociażby olejek arganowy, kokosowy, rycynowy i z orzechów macadamia.

Olejki świetnie nabłyszczają, ułatwiają rozczesywanie włosów i sprawiają, że włosy stają się zdrowsze. Ale uwaga – część z nich ciężko się spłukuje, zwłaszcza z długich i bardzo długich włosów, więc zarezerwuj sobie trochę więcej czasu na ich pozbycie się z czupryny.

Previous ArticleNext Article