Ciekawe

Czym zająć rocznego malucha?

Roczny maluch potrafi być, mówiąc delikatnie, absorbujący. Sprawdź nasze pomysły na to, jak zająć go na dłużej niż dwie minuty.

Czym zająć malucha?

Zabawy i zabawki dla rocznego dziecka to temat rzeka, bo ile mam, tyle pomysłów – i każdy z nich jest dobry. Pokusiłyśmy się jednak o stworzenie naszej własnej listy zabaw, które po prostu się sprawdzają (przynajmniej w większości przypadków, bo wiadomo – każde dziecko jest inne).

Wykorzystaj to, że maluchy uwielbiają naśladować

Na pewno zauważyłaś, że twój maluszek uwielbia robić to, co ty, i asystować nawet w trakcie najnudniejszych domowych obowiązków. Wykorzystaj to w pomysłach na zabawy! Jeśli robisz porządki, pozwól maluszkowi zaopiekować się jedną szufladą. Porządku w niej co prawda nie zrobi, ale zabawy będzie miał mnóstwo, bo robić będzie dokładnie to, co mama. Pamiętaj o tym, że to właśnie ty jesteś teraz najważniejszą osobą w jego życiu i wykorzystaj to w wynajdywaniu maluchowi coraz to nowych zajęć.

Czym zająć maleńkie rączki?

Maluchy w tym wieku cieszą najprostsze zabawy – różne wersje a kuku, zabawa w chowanego. Sporo radości sprawia też naśladowanie zwierzątek i dźwięków, które wydają. Zaopatrz się też w materiały plastyczne – malucha skutecznie zaabsorbuje nie tylko plastelina, malowanie kredkami, mazakami i paluszkami, ale nawet rozwijanie kłębka wełny (wiemy to z doświadczenia).

Kolejną zabawą jest wspólne budowanie – czy to z klocków, czy puzzli, układanie i przekładanie, a potem… radosne burzenie wzniesionych konstrukcji. Gwarantujemy – śmiechu będzie co niemiara. Spróbuj też z maluchem pobawić się w przesypywanie (możesz do tego wykorzystać nawet groch czy fasolę) i rzucanie do celu. Do tego ostatniego wystarczy ci duża miska i jak najwięcej maleńkich przedmiotów (tu też sprawdzą się ziarenka grochu albo fasoli).

Odetchnijcie razem świeżym powietrzem

Niespożytą energię malucha warto wyładować na świeżym powietrzu – i to jak najczęściej! Taka aktywność nie tylko jest zdrowa, ale także potrafi skutecznie zmęczyć nawet najaktywniejsze dziecko, więc chodźcie na spacery, kiedy tylko możecie.

Previous ArticleNext Article