Ciekawe

Dlaczego warto umieścić pod krzesłem matę ochronną?

Wygodne, ergonomiczne krzesła na kółkach mają jedną wadę: łatwo mogą porysować podłogę, powodując nieodwracalne uszkodzenia. Jak cieszyć się ładną, zadbaną podłogą, nie rezygnując z komfortu w czasie pracy przy komputerze? Idealnym rozwiązaniem będzie trwała, ochronna mata pod krzesło.

Zalety mat ochronnych pod krzesło

Urządzając domowe biuro, trzeba pamiętać o wygodnym krześle. Najlepszą opcją są specjalne ergonomiczne fotele biurowe, które zapewniają oparcie plecom i łokciom, mają też regulowaną wysokość. Pełen komfort zagwarantują zamontowane przy krześle kółka, dzięki którym przemieszczając się między biurkiem a szafką z dokumentami czy sięgając po coś do szuflady, nie trzeba wstawać ani szurać nogami krzesła po podłodze.Umieszczone przy krześle kółka bywają jednak niebezpieczne dla podłogi. Ich częste przesuwanie po powierzchni paneli czy drewnianych desek powoduje brzydkie zarysowania. Sposobem na zachowanie podłogi w dobrym stanie są maty ochronne – niemal niewidoczne, skutecznie ochraniają dowolny typ podłoża przed zniszczeniem.

Jaką matę ochronną kupić?

Na rynku dostępne są maty ochronne w różnych rozmiarach, dostępne w wersji transparentnej lub w kilku kolorach. Maty różnią się także materiałem wykonania. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru podkładki pod krzesło? Mata przede wszystkim powinna mieć odpowiednie wymiary. Krzesło przesuwając się, nie powinno wychodzić poza jej obręb. Mata musi mieścić się pod biurkiem, by fotel mógł pod nie swobodnie wjeżdżać. Bardzo ważna jest również jakość podkładki. Im bardziej trwały, odporny na zniszczenia materiał, tym lepiej i dłużej posłuży mata ochronna, nie zmieniając swojego oryginalnego wyglądu. Warto też zadbać o to, by mata miała antypoślizgową powierzchnię, by koła fotela poruszały się po niej swobodnie, ale nie ślizgały się.

Maty ochronne – inne wykorzystanie

Mata ochronna to coś, co przyda się w każdym domu. Można wykorzystać ją na różne sposoby – nie tylko umieszczając ją pod krzesłem biurowym. Ten stworzony z myślą o biurach gadżet ma także inne zastosowania.Podkładkę można umieścić pod ciężkim sprzętem sportowym, by zabezpieczyć podłogę przed uszkodzeniami. To idealne rozwiązanie do domowej siłowni. Oprócz tego mata nadaje się wszędzie tam, gdzie podłoga narażona jest na zabrudzenia, zalanie czy zarysowania. Można położyć ją w pokoju dziecięcym, w kuchni, w pomieszczeniu gospodarczym. Podkładka jest trwała i łatwa w czyszczeniu, bez problemu można także zmieniać jej przeznaczenie po zakupie, raz używając jej w biurze, innym razem podczas artystycznej zabawy z dzieckiem.

Artykuł powstał we współprazy z http://www.maximat.pl/ – maty ochronne

Previous ArticleNext Article