Ciekawe

Gdzie przenocować w Świnoujściu

Świnoujście to miasto niezwykłe. Już sam fakt, że położone jest na wyspach sprawia, że w polskich warunkach właściwie nie znajdziemy żadnego podobnego. Największa jego część leży na wyspie Uznam, mniejsza na wyspie Wolin. Obecnie miasto ma status uzdrowiska, jednak lecznicze kąpiele to nie wszystko, co sprowadza do Świnoujścia przyjezdnych. W mieście działa duży port, z którego odpływają promy pasażerskie do szwedzkich miast Ystad i Trelleborg. W związku z tym możemy tam znaleźć naprawdę dużą ofertę noclegową.

Atrakcje Świnoujścia

Dla wielu turystów Świnoujście to przede wszystkim ciekawy kurort i świetna baza do zwiedzania okolicy, ze szczególnym uwzględnieniem Międzyzdrojów i Wolina. Samo miasto ma również sporo do zaoferowania. Ciekawie prezentuje się zabudowa całej przestrzeni nadmorskiej, wśród której znajdziemy domy jeszcze z XVIII wieku. Cały układ urbanistyczny odwołuje się do wieku XIX, kiedy to wytyczono układ dróg do dziś obowiązujący w tej części miasta.

Interesujący jest również zespół fortów, które pochodzą z XIX i początku XX wieku. Z kolei osoby interesujące się historią regionu powinny koniecznie zwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego. To jeden z niewielu takich obiektów na świecie. Obecnie zwiedzać można również latarnię morską, leżącą na prawym brzegu rzeki Świny.

Hotele w Świnoujściu

Wybierając się do kurortu zawsze musimy być pewni, że na miejscu czeka na nas dach nad głową. Nawet jeżeli wybieramy się tam poza głównym sezonem turystycznym, zawsze może się okazać, że z powodu dobrej pogody czy jakichś wydarzeń kulturalnych lub sportowych, wszystkie sensowne miejsca noclegowe będą wyprzedane. W takiej sytuacji pozostawałby jedynie dojazd do jakiejś dalej położonej miejscowości.

Poszukując kwatery w Świnoujściu w pierwszej kolejności warto zawsze zwrócić uwagę na hotele, ponieważ zgodnie z oznaczeniem gwiazdkowym jesteśmy w stanie porównać w prosty sposób ich standard. Jednym z najlepszych w okolicy będzie niewątpliwie Hotel Interferie Medical SPA, to czterogwiazdkowy obiekt, ze świetnie wyposażoną częścią rehabilitacyjną i SPA. Zarówno pod względem architektonicznym, jak i w kwestii wyposażenia wnętrz, jest to obiekt bardzo nowoczesny.

Skromniejszą ofertą może się poszczycić hotel Cis, ponieważ ma on tylko dwie gwiazdki. Jest jednak położony w starej części miasta, w bardzo ciekawej kamienicy, co może być nie lada atutem. Ofertą pomiędzy standardem pierwszego i drugiego hotelu może okazać się trzygwiazdkowy Atol. Pod względem wyglądu, bliżej mu do nowoczesnego Interferie. Chociaż nie jest aż tak bardzo nowoczesny, to posiada własne SPA i gabinety zabiegowe.

Inne kwatery

Wygodne kwatery Świnoujście ma naprawdę liczne i rzecz jasna mowa nie tylko o hotelach. W kurortach regułą jest, że większość noclegów oferują prywatni wynajmujący, lub firmy, których pokoje nie mają standardu hotelowego. Nie znaczy to, że niektóre z nich są gorsze, zazwyczaj jednak są to po prostu o wiele mniejsze obiekty, z zaledwie kilkoma pokojami.

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na obiekty położone niedaleko morza. Jeżeli uda nam się zabukować nocleg w jednej z nich, będziemy mieli blisko na plażę. Takie miejsca jak Willa Roma, Apartamenty Feniks & Pegaz, Willa Adonis, a nawet położony blisko granicy z Niemcami ośrodek Graal, to miejsca warto polecania własne ze względu na bardzo ciekawe położenie. Inne, nie mniej znane kwatery w Świnoujściu, to Rezydencja Familia, Apartamenty Stella Baltic czy Villa Astoria. Część z nich leży w pobliżu Parku Zdrojowego, co jest atutem dla wszystkich, którzy zamierzają korzystać z jego możliwości. Po drugiej stronie Parku znajdują się takie obiekty, jak Scandi Apartament, hotel Ottaviano, Pod Orłami czy Apartament Słoneczny. Niektóre z nich oferują noclegi o bardzo wysokim standardzie.

Previous ArticleNext Article