Ciekawe

Wybieramy hotele w Katowicach

Katowice to miasto, do którego Polacy jeżdżą często i z różnych powodów. Mogą to być powody towarzyskie, biznesowe, turystyczne czy też kulturalne. Aglomeracja górnośląska to miejsce gdzie wiele się dzieje, jest więc sporo powodów do wizyt. Nic więc dziwnego, że Katowice są dobrze przygotowane i mają dla przyjezdnych ciekawą ofertę noclegową we wszystkich przedziałach cenowych. Warto zatem przyjrzeć się co oferują nam hotele w Katowicach.

Wysoka jakość

Jak wiadomo najwyższą jakość oferują te hotele, którym przyznano 5 gwiazdek. To najwyższy standard według obowiązujących w Polsce standardów. Oznacza to że do dyspozycji są duże pokoje i wygodne łóżka. Telewizor, klimatyzacja i telefon to oczywiście również standard. Pokój wyposażony jest w minibar, a ostatnio coraz częściej również w stację dokującą dla iPoda.

Udogodnienia i luksusy w standardzie 5-gwiazdkowego hotelu można by długo wymieniać. Warto jednak zauważyć, że tylko dwa hotele w Katowicach spełniają takie wymagania. Są to Monopol na Dworcowej i Qubus Prestige na Uniwersyteckiej. Choć w mieście nie brakuje dobrych hoteli, to te dwa spełniają najwyższe standardy.

Hotele w centrum

W wielu przypadkach osoba przyjeżdżająca do Katowic, planuje zatrzymać się w centrum. Podobnie jak w przypadku wielu innych polskich miast, tak i tu oferta hoteli jest dość różnorodna. Oprócz dwóch, o których mowa powyżej, są tu jeszcze cztery inne, które z rożnych powodów są polecane przez turystów.

Największą niespodzianką w tym zestawie jest Hotel Katowice, mieszczący się w niezbyt reprezentacyjnym budynku, niedaleko Spodka. Jego popularność można wytłumaczyć chyba jedynie przyzwyczajeniem stałych bywalców. Ma on skromne 2 gwiazdki, jest to więc spora różnica w jakości.

Pozostałe trzy hotele w centrum Katowic to już wyższa liga, ponieważ mają po 4 gwiazdki. Są to: Euroresidence na Kopernika, Novotel na Roździeńskiego i Diament Plaza na Dworcowej.

W pobliżu lotniska

Katowickie lotnisko znajduje się w Pyrzowicach, około 30 kilometrów od centrum Katowic. Jeśli więc planujemy dalszą podróż, a samolot leci wcześnie rano, hotele w Katowicach to nie najlepszy pomysł. Na szczęście można skorzystać z leżącego nie całe 2 kilometry od lotniska hotelu DeSilva Inn, który można polecić ze względu na wykwalifikowany personel.

Hotel ten ma jedynie 3 gwiazdki, można jednak być spokojnym, ponieważ to wystarczające warunki do tego, by pewnie i wygodnie pospać. De Silva Inn spełnia zatem wszelkie wymagania, jakie stawia się hotelom położonym w pobliżu lotnisk.

Wariant ekonomiczny

Jeżeli zależy nam na tańszym noclegu, to raczej trzeba będzie go szukać w nieco większym oddaleniu od centrum. Wciąż będzie się to wiązało z wydatkiem rzędu 100-150 złotych za najtańszy pokój (np. w katowickim Ibis Budget lub w Novotelu – oba hotele na Roździeńskiego). W tym przypadku można poszukać również obiektów o niższym standardzie, takich jak pokoje gościnne (np. Makara na Pod Młynem) lub pracownicze (Noclegi Pracownicze i Studenckie „Zbożowa”).

Poszukując najtańszych hoteli w Katowicach, warto niekiedy rozejrzeć się również po sąsiednich miastach aglomeracji. W Sosnowcu, Tychach, Rudzie Śląskiej czy w Chorzowie również znajdziemy sporą ofertę hoteli, wśród nich również takich o nieco niższym standardzie, za które nie trzeba płacić wygórowanych stawek.

Znalezienie ciekawego hotelu w Katowicach lub w bezpośrednim sąsiedztwie nie stanowi obecnie większego problemu. Dzięki stronom specjalizującym się w zbieraniu informacji na ten temat, możemy porównywać oferty, zbierać informacje o poszczególnych obiektach, a nawet dokonywać rezerwacji. Niekiedy również za pośrednictwem takich stron mamy możliwość skorzystania z atrakcyjnych promocji i ofert sezonowych.

Previous ArticleNext Article