Ciekawe

Jak pogoda działa na nasze domy. Czyli wpływ czynników atmosferycznych na ściany

Niezależnie od tego czy lato jest ciepłe, czy deszczowe, tak jak w tym roku, warto się przygotować na wydatki konserwujące szczególnie jeśli prowadzimy obiekt turystyczny restauracje, czy salon handlowy.

Pogoda słoneczna

Temperatura powyżej 25 stopni i duże nasłonecznienie mogą być wspaniałe do spędzenia wakacji, ale duża liczba promieniowania ultrafioletowego nie jest już tak przyjazna dla budynku. O ile dachówka jest zachowana, to gorzej ma się tynk lub drewno. Już po kilku latach od wybudowania budynku możecie Państwo zauważyć różne przebarwienia pojawiające się na zewnętrznych ścianach. Czasem są to nie tylko glony i osady zabrudzeń z komina ale też wypalone miejsca od słońca.

Pogoda deszczowa

Z kolei deszczową pogodę znacznie zwiększa się wilgotność i ściana o ile nie ma poprawnie prowadzonych rynien i odpływów (ważne jest też ich udrożnienie) może być niefortunnie zalana. W niektórych miejscach grzyb będzie przedostawał się do środka. Po pewnym czasie po prostu będzie się rozrastał w ścianie.

Na szczęście istnieją specjaliści, którzy są w stanie pomóc w takich przypadkach.

Stosując nowoczesne technologie mycia elewacji firma SCO CLEAN UP jest w stanie oczyścić strukturę elewacji dzięki czemu tynk nabiera swoich pierwotnych właściwości ochronnych. Utrudnia to osadzanie się zanieczyszczeń fizycznych i organicznych. Po zabiegu czyszczenia ściana pozostaje jak nowa przez dobre kilka miesięcy, a nawet lat jeżeli nie stoi w trudnych warunkach.

Problem takiej pracy może być konieczność dokładnego wyczyszczenia wszystkich elementów budynku. Dlatego potrzebne jest specjalistyczny sprzęt który działa Nie tylko na wysokości ale i dociera trudno dostępne miejsca pod dachem Nie zgadzając zarówno drewna ani ram okiennych.

Polecając tego typu mycie ścian warto się upewnić, że firma wykonuje dokładny audyt swojego działania przed rozpoczęciem pracy. Ważne żebyśmy wiedzieli co będzie robione i w jaki sposób. Każdy właściciel przecież musi kontrolować fachowców wykonującej dla niego usługi.

Metody firmy SCO CLEAN UP są nowoczesne i dzięki temu wraz z myciem tynków oferta często obejmuje mycie okien.

Do rozpoczęcia pracy potrzebny jest dostęp do posiadłości dostęp do źródła bieżącej wody i podłączenie do prądu.

Previous ArticleNext Article